Nikkor Z 180–600 mm
f/5,6–6,3 VR – test długo oczekiwanego uniwersalnego i budżetowego superzoomu, idealnego do fotografowania ptaków, zwierząt i sportu.
Marta Darowska i Tadeusz Koniarz, eksperci nie tylko w dziedzinie fotografii, poddają swojej opinii wybrane zdjęcia użytkowników galerii foto-kurier.pl.
Ruszyła kolejna edycja Ligi Foto-Kuriera. Do wygrania cenne nagrody o wartości ponad 16 tys. zł. Przysyłaj zdjęcia, zbieraj punkty, wygrywaj! Możesz dołączyć do rywalizacji...
Testujemy flagową, poręczną i ostro rysującą Sigmę 70–200 mm f/2,8 DG DN OS | Sports.
16 listopada 2023 r. SIGMA Corporation zaprezentowała nowy flagowy teleobiektyw z linii Sports - Sigma 70-200 mm f/2,8 DG DN OS | Sports. Jest on dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezusterkowych. Obiektyw został opracowany z myślą o profesjonalistach i bardzo wymagających fotoamatorach. Charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością optyczną, ale także bardzo szybkim systemem AF, z zastosowanym po raz pierwszy podwójnym napędem liniowym HLA oraz ma niezwykle wydajną stabilizację obrazu (do 7,5 EV).
Od zewnątrz
Wyprodukowana w Japonii Sigma 70-200 mm f/2,8 DG DN OS | Sports ma nie tylko wysoką odporność na warunki atmosferyczne podczas fotografowania w trudnych warunkach, ale także lepszą jakość i trwałość dzięki zastosowaniu do jej budowy najnowocześniejszych materiałów. Najnowsza konstrukcja optyczna i mechaniczna usprawnia konfigurację obiektywu i jego strukturę wewnętrzną, co skutkuje znacznie mniejszą 90,6 × 205 mm i nieco lżejszą (1345 g) obudową zewnętrzną niż w przypadku poprzednika – Sigmy 70-200 mm f/2,8 DG OS HSM (patrz tabela str. 63).
Obudowa obiektywu charakteryzuje się „strukturą wielomateriałową”, która optymalnie łączy takie materiały jak stopy magnezu, CFRP (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem węglowym) i TSC (termicznie stabilny kompozyt). Powłoka zewnętrzna obiektywu ma kolor zmatowanej czerni, jest ciepła w dotyku i dobrze współgra kolorystycznie z przednią częścią korpusu A7 III. Ta zmatowiona czerń może się jednym podobać, a innym nieco mniej. Generalnie taka jest obecnie tendencja w wykańczaniu powierzchni obiektywów. Firmy chcą być bardzie ECO i stąd po części mamy ten wygląd.
Zmiana ogniskowej odbywa się za pomocą umiejscowionego w przedniej części pierścienia zmiany ogniskowej o szerokości ok. 40 mm , pogrubionego w pierwszej części pierścienia, którego aż 32 mm szerokości wyłożone jest gumowaną i radełkowaną okładziną. Ogniskowa zmieniana jest w całkowicie wewnętrznie zamkniętej konstrukcji. Kąt zmian między 70 a 200 mm wynosi ok. 90°. Ponieważ całkowita długość obiektywu nie zmienia się podczas zmiany ogniskowej, można go łatwo obsługiwać zarówno z ręki jak i po zamocowaniu do gimbala.
Zarówno bagnet obiektywu (otaczających 10 styków komunikacyjnych w przypadku mocowania Sony) – wykonany ze stopu metalu, pierścień ręcznego ustawiania ostrości, pierścień zmiany ogniskowej, jak i wszystkie przełączniki oraz przyciski są dodatkowo uszczelnione, dzięki czemu są odporne na kurz i zachlapania co zapobiega przedostawaniu się kurzu i brudu do obiektywu. Dodatkowo szczelność połączenia obiektywu z korpusem poprawia gumowany pierścień uszczelniający. Co więcej, przednia...
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024