testowe Od redakcji
Czym złapać żabę, czyli brama do chmur
Warto przyjrzeć się tym obiektywom dokładniej zanim zdecydujemy się na zakup jednego z nich. Obiektywy te pokazane, opisane, przetestowane w tym wydaniu można przeznaczyć zarówno do łapania żab w kadry (jak na okładce) – świetne zdjęcie Łukasza Bocha (patrz Najlepsze z najlepszych na str. 6), który wsparł się przy jego wykonaniu również aparatem z matrycą APS-C.
Teleobiektywy tego typu zostały też wykorzystane „przy łapaniu” samolotów latających w chmurach (test na str. 18), oddalonych sportowców, sprawdzenia godziny na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (test Tamrona 18-300 na str. 30) i innych odległych kadrów, do których wykonania nie da się użyć smartfonu. Do superzoomów należy zaliczyć też oczywiście testowany w tym wydaniu G Master Sony drugiej generacji
To podwójne wydanie, to też podwójna liczba zdjęć użytkowników portalu foto-kurier.pl prezentowanych w ramach działu „Najlepsze z najlepszych” i wyników internetowych konkursów miesiąca. To poradnik o tym jak fotografować, czyli Okiem Expertów, a także wyniki kolejnego etapu Ligi Foto-Kuriera, w której wartość nagród przekroczyła 25 tysięcy złotych.
Po tej fotograficznej dawce informacji i uczcie zdjęciowej, zapraszamy wszystkich do naszego portalu foto-kurier.pl, gdzie można wgrać swoje zdjęcia oraz obejrzeć i ocenić zdjęcia innych, a tym samym przyczynić się do tego, że i wgrane zdjęcia zagoszczą nie tylko na okładce Foto-Kuriera.
Krzysztof Patrycy Redaktor Naczelny powrót na stronę główną »Zobacz także:Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |