testowe Panasonic Lumix FZ1000 II z 1-calową matrycą![]() Panasonic zaprezentował dzisiaj, 18.02, aparat hybrydowy Lumix FZ1000 II z 1-calową matrycą MOS o wysokiej czułości, z 16-krotnym zoomem optycznym pokrywajacym zakres ogniskowych 25–400 mm i możliwością nagrywanie sekwencji wideo w rozdzielczości 4K.
![]()
Wbudowany obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT z 16krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 25–400 mm) pozwala uzyskać wysoką jakość szczegółów i rozdzielczość w rogach kadru. Ponadto wraz z dużą matrycą MOS pozwala tworzyć oszałamiająco piękne rozmycie. Minimalna przysłona została rozszerzona do F11. Funkcja Zoom Compose Assist w aparacie LUMIX FZ1000 II pomaga szybko ponownie odnaleźć obiekt, kiedy podczas fotografowania teleobiektywem stracimy go z oczu.
![]()
Aparat LUMIX FZ1000 II wyróżnia się też błyskawiczną szybkością reakcji. Dzięki wyposażeniu w technologię DFD (Depth From Defocus) wysoka jest nie tylko dokładność, ale także szybkość — autofokus Light Speed działa z prędkością ok. 0,09 s*. Połączenie szybkiego uruchamiania, z krótkim czasem reakcji poprzez naciśnięcie przycisku migawki, nie pozwoli przegapić żadnej ulotnej chwili wartej uwiecznienia. Szybkie ujęcia seryjne można rejestrować w tempie 12 kl./s (AFS, JPEG/RAW). Aparat spełnia również wymagania w zakresie dużej prędkości migawki 1/4000 (mechanicznej) i 1/16000 (elektronicznej).
![]()
Ci, który chcą mieć więcej twórczej swobody, mogą skorzystać z funkcji Creative Control, Creative Panorama i Photo Style. LUMIX FZ1000 II ma wbudowaną opcję łączności Bluetooth i WiFi®, co zapewnia większą elastyczność przy wykonywaniu zdjęć i umożliwiają natychmiastowe i łatwe ich udostępnienie. Kompatybilność ze standardem Bluetooth 4.2 (tzw. BLE: Bluetooth Low Energy — Bluetooth z niskim poborem energii) pozwala na ciągłe połączenie ze smartfonem/tabletem przy minimalnym zużyciu energii. Aparat LUMIX FZ1000 II charakteryzuje się długim czasem pracy na akumulatorze, odpowiadającym wykonaniu około 440 zdjęć na każde naładowanie. Akumulator aparatu można ponownie naładować, używając zasilacza prądu zmiennego lub poprzez gniazdo USB, w zależności od tego, która opcja będzie w danym przypadku wygodniejsza dla użytkownika.
data dodania: 18-02-2019
godzina dodania: 16:30
odsłon: 7412 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |