Temat postu: Uzasadnienie oceny Data dodania: 18-08-2014 22:14:29
Po dzisiejszych ocenach Pani Agnieszki Szuwarzyńskiej agnieszka123.foto-kurier.pl zwracam się z pytaniem do REDAKCJI :
Czy istnieje możliwość wprowadzenia pewnych zmian w systemie oceniania, a mianowicie uzasadnienie oceny od 1 do 3. Np przy oddaniu oceny 1,2 i 3 zostajemy odsyłani do wiersza w którym musimy zapisać nasze uzasadnienie, spostrzeżenia, które wpłynęły na naszą niską ocenę. Pozwoli to uniknąć nieszczerych ocen , a przede wszystkim pozwoli wystawiającym zdjęcie początkującym fotografom na poprawę w przyszłości swoich prac. W końcu jest tu wiele osób których zdjęcia są naprawdę świetne, których opinie, wskazówki są bardzo przydatne.
Dodatkowo, przynajmniej w jakimś stopniu uniknie się "odwzajemniania" niskich ocen bo będzie trzeba uzasadnić swój wybór.
I jeszcze jedno każdy z nas preferuje inny rodzaj fotografii, jedni krajobraz inni makro, ptaszki, reportaż itd.., uzasadnienie wykluczy oceny osób mające nikłe pojęcie o obcych im tematach fotografii w których są słabi lub jej po prostu nie rozumieją - myślę że ciężko będzie uzasadnić im swój wybór.
Temat postu: Re: Uzasadnienie oceny Data dodania: 19-08-2014 18:09:28
Panie Sebastianie proszę się nie stresować to tylko zabawa każdy ma prawo do oceny.Pani Agnieszka zrobiła parę fajnych fotek i zapewne uważa się za wielką artystkę , każdy kto słabo ocenia powinien napisać krótko co mu się nie podoba byłby to wyraz szacunku dla autora i szansa na poprawę następnych prac ale aby tak postępować trzeba być dobrze wychowanym i posiadać klasę a więc życzmy Pani Agnieszce wielu udanych zdjęć bo na resztę jest chyba za póżno.
Temat postu: Re: Uzasadnienie oceny Data dodania: 20-08-2014 09:52:56
Temat był już wielostronnie wałkowany.
Odsyłam do wcześniejszych wątków które zostały już pozamykane.
Kolejne bicie piany jest bez sensu.
Żadne przepisy nie zmienią ludzkiego nastawienia.
Jeśli oceny od 1 do 3 będą uwarunkowane komentarzem to albo nie będą wcale wstawiane albo w opisach znajdą się bzdury które i tak niczego nie nauczą.
Zawsze zatem nasza satysfakcja lub jej brak będzie zależeć od nas samych i naszej kultury osobistej.
Pozdrawiam
Ps. Nadal w portalu można zgłaszać ewidentne i przejrzyste reakcje odwetowe które mogą być dyscyplinowane z usunięciem konta włącznie. W przeszłości portalu było przecież sporo takich sytuacji.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024