testowe TEST Epson SC-F2100, czyli zdjęcia na koszulkach - test z Foto-Kuriera 1-2/2020![]() Debiutująca 5 lutego 2018 roku nowa drukarka DTG Epson SC-F2100 umożliwia drukowanie w wyższej jakości niż testowany w FK 7/15 model F2000) daje także możliwość edycji i dodawania tekstu do drukowanego obrazu. Drukarka jest dedykowana do drukowania bezpośrednich wydruków na odzieży, idealna do nadruków na koszulkach o grubości tkaniny do 25 mm i dlatego, wobec sporego zainteresowania tym tematem, postanowiliśmy opisując F2100 jeszcze raz przybliżyć Państwu technologię umieszczania zdjęć na koszulkach i innych gotowych wyrobach (torby itp.).
![]()
![]() Od zewnątrz Już na pierwszy rzut oka widać, że Epson SureColor SC-F2100 to, podobnie jak poprzednik, drukarka słusznych wymiarów 985 × 1425 × 490 mm (szer. × głęb. × wys.) i o konkretnej wadze – ok. 82 kg. Ma ona jednak zupełnie nową kolorystykę. W obudowie F2100 dominuje kolor ciemno szary, co nawiązuje kolorystyką do współczesnych urządzeń producenta.
![]()
![]()
Cała obsługa drukarki odbywa się z przodu, dzięki czemu możemy umiejętnie wpasować ją w narożnik pomieszczenia lub gdzieś pod ścianą i nie martwić się, że zajmie nam zbyt dużo miejsca. W komunikacji z drukarką pomoże nam kolorowy wyświetlacz LCD [1], dość czytelnie i intuicyjnie przekazujący informacje o stanie drukarki pomimo tego, że nadal nie mamy języka polskiego w menu. Ulepszony panel sterowania oferuje dodatkowe funkcje i wyświetla więcej informacji niż ten w F2000.
![]()
Urządzenie ma z tyłu dwa porty komunikacyjne: USB 2.0 i LAN. Z tyłu znajduje się też gniazdo zasilania oraz dwa węże elastyczne wykorzystywane do odprowadzenia zużytego atramentu do zewnętrznego pojemnika – typowe rozwiązanie stosowane w urządzeniach produkcyjnych. W przedniej części, tak jak w F2000, znajdują się dwie komory skrywające kartridże. Po lewej stronie są dwa pojemniki z białym i jeden z żółtym [2], a po prawej pojemniki z cyanem, magentą i czarnym atramentem [3]. W górnej części drukarki znajduje się pokrywa z tworzywa sztucznego chroniąca mechanizm drukujący [4].
![]()
Pod nią umieszczono między innymi wiper [5], czyli element czyszczący czoło głowicy. Po podniesieniu pokrywy widzimy też karetkę głowicy [6], zawierającą głowicę oraz zespół filtrów, dumperów [7] i zasilania.
![]()
![]()
data dodania: 05-03-2020
godzina dodania: 09:00
odsłon: 7739
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Poznaj tematy Ligi Foto-Kuriera 2025 - pula nagród przekroczyła już 13,5 tys. złotych Dołącz do konkursu na dowolnym jego etapie. LIGA Foto-Kuriera 2025 ma 9 -etapów. Zdjęcia jpg (RGB) mieszczące się w kwadracie 1200 x 1200 (mniejsze niż 2 MB) pikseli można wgrywać do serwisu zgdonie z terminarzem podanym dalej. Zapoznaj się z regulaminem konkursu i pulą nagród comiesięcznych i finałowych. Wartość nagród przekroczyła już 13 tysięcy zł. ![]() OKIEM EKSPERTÓW ocena zdjęć użytkowników portalu - Foto-Kurier 1-2/25 Marta Darowska i Tadeusz Koniarz, eksperci nie tylko w dziedzinie fotografii, poddają swojej opinii wybrane zdjęcia użytkowników galerii foto-kurier.pl. Wgrywaj zdjęcia do serwisu jeśli chcesz, żeby nasi eksperci omówili je na łamach Foto-Kuriera. Tym razem swoją uwage skupili między innymi na zdjęciu, którego autorem jest Daniel Mopert, następnym razem może to być seria lub pojedyncze zdjęcie wgrane przez Ciebie. ![]() Nikkor Z 28-135 mm f/4 PZ ujrzał światło dzienne - znamy cenę 13 lutego 2025 r. Nikon wprowadził na rynek obiektyw do filmowania Nikkor Z 28-135mm f/4 PZ. Obiektyw powstał z myślą o filmowcach pracujących w pojedynkę lub z małymi ekipami. Umożliwia nagrywanie materiałów w rozdzielczości do 8K bezpośrednio z aparatu i jest wystarczająco lekki, aby filmować z ręki. Został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wyjątkowych możliwości filmowcom korzystającym z pełnoklatkowych aparatów Nikon z serii Z, takich jak Nikon Z9 czy Nikon Z8. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |