testowe TEST Epson SC-F2100, czyli zdjęcia na koszulkach - test z Foto-Kuriera 1-2/2020![]() Debiutująca 5 lutego 2018 roku nowa drukarka DTG Epson SC-F2100 umożliwia drukowanie w wyższej jakości niż testowany w FK 7/15 model F2000) daje także możliwość edycji i dodawania tekstu do drukowanego obrazu. Drukarka jest dedykowana do drukowania bezpośrednich wydruków na odzieży, idealna do nadruków na koszulkach o grubości tkaniny do 25 mm i dlatego, wobec sporego zainteresowania tym tematem, postanowiliśmy opisując F2100 jeszcze raz przybliżyć Państwu technologię umieszczania zdjęć na koszulkach i innych gotowych wyrobach (torby itp.).
![]()
![]() Od zewnątrz Już na pierwszy rzut oka widać, że Epson SureColor SC-F2100 to, podobnie jak poprzednik, drukarka słusznych wymiarów 985 × 1425 × 490 mm (szer. × głęb. × wys.) i o konkretnej wadze – ok. 82 kg. Ma ona jednak zupełnie nową kolorystykę. W obudowie F2100 dominuje kolor ciemno szary, co nawiązuje kolorystyką do współczesnych urządzeń producenta.
![]()
![]()
Cała obsługa drukarki odbywa się z przodu, dzięki czemu możemy umiejętnie wpasować ją w narożnik pomieszczenia lub gdzieś pod ścianą i nie martwić się, że zajmie nam zbyt dużo miejsca. W komunikacji z drukarką pomoże nam kolorowy wyświetlacz LCD [1], dość czytelnie i intuicyjnie przekazujący informacje o stanie drukarki pomimo tego, że nadal nie mamy języka polskiego w menu. Ulepszony panel sterowania oferuje dodatkowe funkcje i wyświetla więcej informacji niż ten w F2000.
![]()
Urządzenie ma z tyłu dwa porty komunikacyjne: USB 2.0 i LAN. Z tyłu znajduje się też gniazdo zasilania oraz dwa węże elastyczne wykorzystywane do odprowadzenia zużytego atramentu do zewnętrznego pojemnika – typowe rozwiązanie stosowane w urządzeniach produkcyjnych. W przedniej części, tak jak w F2000, znajdują się dwie komory skrywające kartridże. Po lewej stronie są dwa pojemniki z białym i jeden z żółtym [2], a po prawej pojemniki z cyanem, magentą i czarnym atramentem [3]. W górnej części drukarki znajduje się pokrywa z tworzywa sztucznego chroniąca mechanizm drukujący [4].
![]()
Pod nią umieszczono między innymi wiper [5], czyli element czyszczący czoło głowicy. Po podniesieniu pokrywy widzimy też karetkę głowicy [6], zawierającą głowicę oraz zespół filtrów, dumperów [7] i zasilania.
![]()
![]()
data dodania: 05-03-2020
godzina dodania: 09:00
odsłon: 7725
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Wywiad Miesiąca - KAT PIWECKA - jej DNA to fotografia i podróże – prawda o zawodzie fotografa/fotografki Tysiące sesji zdjęciowych za nią, setki publikacji, dziesiątki wystaw, kilka wydanych książek – właśnie świętuje 15-lecie studia fotograficznego i ponad 15 lat doświadczenia w zawodzie. Gdy zaczynała swoją przygodę z fotografią to nie spodziewała się, że wykonywany przez nią zawód jest tak daleki od tego, co wszyscy sobie wyobrażamy i że nawet największa pasja może nie wytrzymać zderzenia z rzeczywistością. Ale jest też osobą, która oczywiście drugi raz wybrałaby ten zawód ponownie, gdyż fotografia i podróże to cała ona – to jej DNA. Warto zapoznać się z jej spojrzeniem na fotograficzny świat. ![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |