testowe ![]() TEST Epsona SC-F500, czyli 24 cale nowych sublimacyjnych możliwości - pełny test z Foto-Kuriera 12/19![]() ![]() EPSON SureColor SC-F500 to pierwsza 24-calowa drukarka sublimacyjna firmy Epson. Zaprojektowano ją z myślą o firmach chcących poszerzyć swoją ofertę produktów. Może stanowić ciekawe uzupełnienie oferty produktowej osób nie tylko związanych ze świadczeniem usług fotograficznych. Drukarka zadebiutowała w październiku 2019 roku.
![]()
Od zewnątrz, złącza
![]() Wymiana jest prosta i szybka. Nóż powinien wystarczyć nam na dwa lata użytkowania (nowy kosztuje ok. 600 zł). Centralna część drukarki skrywa moduł drukujący umożliwiający maksymalną szerokość zadruku tj. 24" (60,96 cm). W dolnej części tego modułu znajduje się, na stałe wbudowana, taca odbiorcza [3] nie wystająca poza obrys urządzenia. Po prawej stronie jest komora [4] z czteroma atramentami (patrz dalej), która umożliwia szybką ich wymianę. Górna część urządzenia składa się z 3 głównych elementów. Po lewej stronie znajduje się uchylny, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4,3" [5].
![]()
![]() Menu ekranu jest czytelne i intuicyjne w obsłudze [6]. Wśród wielu języków obsługi jest też język polski, co ułatwia komunikację z SC-F500. Co ciekawe ekran reaguje na dotyk nawet wtedy gdy obsługujemy go w rękawiczkach roboczych. Tuż obok ekranu znajduje się odchylana pokrywa skrywająca głowicę [7].
![]()
![]() Podniesienie tej pokrywy zatrzymuje karetkę głowicy. Tylna część drukarki zawiera rolkę podającą papier [8a] [8b].
![]()
Możemy założyć rolkę o szerokości od 21 do 61 cm (24 cale) lub wykorzystać rozkładany podajnik arkuszowy przystosowany do mediów o szerokości od A4 do A3 [9]. O ile druk z rolki odbywa się przy zamkniętej pokrywie to druk z arkuszy ma miejsce przy otwartej.
![]()
data dodania: 15-01-2020
godzina dodania: 12:23
odsłon: 9784
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Poznaj tematy Ligi Foto-Kuriera 2025 - pula nagród przekroczyła już 13,5 tys. złotych Dołącz do konkursu na dowolnym jego etapie. LIGA Foto-Kuriera 2025 ma 9 -etapów. Zdjęcia jpg (RGB) mieszczące się w kwadracie 1200 x 1200 (mniejsze niż 2 MB) pikseli można wgrywać do serwisu zgdonie z terminarzem podanym dalej. Zapoznaj się z regulaminem konkursu i pulą nagród comiesięcznych i finałowych. Wartość nagród przekroczyła już 13 tysięcy zł. ![]() OKIEM EKSPERTÓW ocena zdjęć użytkowników portalu - Foto-Kurier 1-2/25 Marta Darowska i Tadeusz Koniarz, eksperci nie tylko w dziedzinie fotografii, poddają swojej opinii wybrane zdjęcia użytkowników galerii foto-kurier.pl. Wgrywaj zdjęcia do serwisu jeśli chcesz, żeby nasi eksperci omówili je na łamach Foto-Kuriera. Tym razem swoją uwage skupili między innymi na zdjęciu, którego autorem jest Daniel Mopert, następnym razem może to być seria lub pojedyncze zdjęcie wgrane przez Ciebie. ![]() Nikkor Z 28-135 mm f/4 PZ ujrzał światło dzienne - znamy cenę 13 lutego 2025 r. Nikon wprowadził na rynek obiektyw do filmowania Nikkor Z 28-135mm f/4 PZ. Obiektyw powstał z myślą o filmowcach pracujących w pojedynkę lub z małymi ekipami. Umożliwia nagrywanie materiałów w rozdzielczości do 8K bezpośrednio z aparatu i jest wystarczająco lekki, aby filmować z ręki. Został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wyjątkowych możliwości filmowcom korzystającym z pełnoklatkowych aparatów Nikon z serii Z, takich jak Nikon Z9 czy Nikon Z8. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |