testowe TEST: Sony A7 II „drugie wcielenie pełnej klatki” - test z Foto-Kuriera 3/2015![]() ![]() 10 grudnia 2014, po 14 miesiącach od premiery Sony A7, firma ogłosiła wprowadzenie na rynek jego zmodyfikowanej wersji oznaczonej symbolem Sony A7 II. Przyglądamy się tej nowości i tam gdzie było to możliwe odnosimy się do prekursora.
Rozdzielczość na poziomie 24 mln pikseli przydaje się przy fotografii krajobrazu w sytuacjach gdy zależy nam na odzwierciedleniu detalu. W kółku zamieściliśmy 100-procentowy wycinek kadru, na którym widoczne są ślady nart na śniegu oraz pojedyncze gałęzie. Przy okazji widać dobrą dynamikę przetwornika.
Od zewnątrz, ergonomia i estetyka
Góra i przód korpusu oraz jego wewnętrzny szkielet są wykonane z lekkiego, ale trwałego i wytrzymałego stopu magnezu, a solidne, wykonane ze stopu metalu gniazdo mocowania obiektywu przystosowane jest do używania dużych teleobiektywów czy też ciężkich obiektywów przeznaczonych do rejestracji obrazu filmowego. Najważniejsze przyciski i pokrętła są zaopatrzone w uszczelki. Złącza i dwustronne gniazda kart pamięci mają dwuwarstwowe osłony zapobiegające przedostawaniu się do wewnątrz pyłu i wilgoci.
A7
A7 II
W momencie, w którym podłączymy aparat poprzez port USB do komputera, w którym nie ma zainstalowanego oprogramowania PlayMemories na ekranie aparatu pojawia się informacja o tym skąd je możemy pobrać.
Korpus aparatu zmatowiono lakierem proszkowym, a wspomniany uchwyt został pokryty gumowaną okładziną imitującą skórę. Ogólne wrażenie jest pozytywne, ale to zmatowienie nie do końca przemawia do naszego poczucia estetyki, za którą przyznajemy 5,8 punktu. W tylnej części korpusu znalazł się uchylny ekran LCD, szkoda że nie jest on osadzony na przegubie. Wtedy można byłoby zasłonić ekran na czas transportu. Dodanie jednego, programowalnego przycisku funkcyjnego miało też bez wątpienia wpływ na lepsze zindywidualizowanie obsługi aparatu, czyli delikatną poprawę jego ergonomii w stosunku do poprzednika – 5,75 punktu.
A7
A7 II
Intuicyjność obsługi
data dodania: 11-04-2019
godzina dodania: 09:25
odsłon: 7080
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Sony RX1R III - trzecia generacja flagowego kompaktu - dostępność 15 lipca 2025 r. firma Sony zaprezentowała flagowy, pelnoklatkowy kompakt Sony RX1R III. Wyposażono go w 61 milionowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R, najnowszy procesor przetwarzania obrazu BIONZ XR oraz obiektyw ZEISS Sonnar T* 35 mm f/2. ![]() Tadeusz Rolke nie żyje (1929-2025) - fotografował jeszcze w wieku 96 lat W wieku 96 lat zmarł Tadeusz Rolke – polski artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Początki jego twórczości przypadły na lata 50. XX w. Więziony w okresie stalinizmu. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W fotografii reportażowej starał się oddawać polską rzeczywistość, tworzyć interwencyjną fotografię reportażową. Zajmował się m.in. warunkami życia Cyganów w podwarszawskich miejscowościach. Rejestrował też życie artystyczne stolicy. Publikował w tygodnikach: „Stolica”, „Świat” i wielu innych periodykach. Ostatni raz mieliśmy przyjemność się z nim spotkać w 2023 roku na wernisażu jego wystawy w Galerii Obok ZPAF pt."Beatrycze 2", gdzie również obchodził swoje 94-te urodziny. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |