testowe LUMIX GH5 S czyli filmowy atak Panasonica - TEST Foto-Kurier 3/18![]() 8 stycznia przy okazji targów CES w Las Vegas Panasonic zaprezentował pierwszy na świecie bezlusterkowiec z możliwością nagrywania filmów w jakości 4K 60p/50p w 10-bitowym formacie 4:2:2 bez ograniczeń czasu. O samym modelu pisaliśmy już w poprzednim wydaniu Foto-Kuriera, a teraz naturalną koleją rzeczy przedstawiamy jego test. Ponieważ firma stworzyła ten model na bazie udanego i testowanego przez nas w FK 8-9/17 Panasonica GH5 toteż w dalszych rozważaniach odniesiemy się jedynie do głównych różnic między modelami zakładając pewną wiedzę Czytelnika, którą uzyskał po przeczytaniu wspomnianego wcześniej testu Panasonica GH5 i opisu modelu GH5S.
Wnętrze klasztoru Batalha, obiekt ten jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zdjęcie wykonano podczas pleneru Fujifilm eXperience 2018 towarzyszącemu premierze Fujifilm X-H1.
Dlatego też model GH5S, poza kilkoma drobiazgami, przypomina swojego protoplastę. W górnej części korpusu zmieniono jedynie kształt i kolor przycisku do nagrywania [1]. Tylna część aparatu ma ten sam wygląd co w modelu GH5. Nadal GH5S, może pracować w trudnych warunkach atmosferycznych, ma obudowę wykonaną ze stopu magnezu z ramą przednią i tylną z odlewu ciśnieniowego. Sam aparat jest odporny nie tylko na zachlapania i kurz, ale również na mróz nawet do -10 stopni Celsjusza.
Drobne modyfikacje, wynikające głównie ze zmiany matrycy
spowodowały, że cały aparat jest nieco lżejszy i waży, przy zachowaniu
tych samych wymiarów, jedynie 660 g. Ponownie jak w przypadku Panasonica
GH5 modelowi GH5S przyznajemy za intuicyjność obsługi 5,75 punktu, a za ergonomię i estetykę wykonania po 6 punktów.
Możliwości fotograficzne
Za pomocą aparatu uzbrojonego w obiektyw o zakresie ogniskowych 100-300 mm (odpowiednik 200-600 mm dla 35 mm) z powodzeniem wydobywamy osoby z otoczenia.
Z jednej strony, za sprawą swojej nowej matrycy, GH5S mocno wyprzedza Panasonica GH5 np. pod względem możliwości zastosowania wyższych czułości, a z drugiej jednak możliwości fotograficzne, ze względu na niewielką rozdzielczość matrycy, są zdecydowanie mniejsze niż prekursora.
data dodania: 21-08-2018
godzina dodania: 10:03
odsłon: 5695
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Pakiet 1/25 - tylko w salonach EMPIK i na empik.com - lista salonów EMPIK z Foto-Kurierem na półkach W sezonie wakacyjnym, przemieszczając się szukamy dostępu do dobrych salonów z prasą. Wśród tych najlepszych, które oferują m.in. Foto-Kurier 6-7/25 są bez wątpienia salony EMPiK, a wśród nich te, w których znajdują się różne pozycje naszego wydawnictwa, w tym najnowszy limitowany pakiet Foto-Kuriera 1/25. Lista salonów EMPIK z Foto-Kurierem na półkach w dalszej cześci. Życzymy inspirującej lektury. ![]() Sigma 17-40 mm f/1,8 DC | Art - pierwszy na świecie zoom APS-C o takiej jasności w porównywarce Sigma 17-40 mm f/1,8 DC | Art to pierwszy na świecie zoom dedykowany do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C, ze stałą wartością przysłony f/1,8 w całym zakresie ogniskowych. Bazuje na przełomowych innowacjach obiektywu Sigma 18-35 mm f/1,8 DC HSM | Art, pierwszego na świecie obiektywu zmiennoogniskowego o jasności f/1,8 w branży fotograficznej i wideo. Jednak osiąga nie tylko lepsze parametry optyczne, ale także ma szerszy zakres ogniskowych 17-40 mm, jednocześnie zmniejsza swoją wagę o ponad 30%, co radykalnie zwiększa... ![]() Sony RX1R III - trzecia generacja flagowego kompaktu - dostępność i cena 15 lipca 2025 r. firma Sony zaprezentowała flagowy, pelnoklatkowy kompakt Sony RX1R III. Wyposażono go w 61 milionowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R, najnowszy procesor przetwarzania obrazu BIONZ XR oraz obiektyw ZEISS Sonnar T* 35 mm f/2. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |