testowe Kieszonkowy minilab - drukarka DNP DS 40 - test opublikowany w Foto-Kurierze 10/2010ciąg dalszy...
Drukarka termosublimacyjna DNP DS 40 przeznaczona jest dla zawodowych fotografów i zakładów usługowych o niewielkim przerobie zdjęciowym.
Nieduże wymiary oraz mocna obudowa umożliwia zabranie jej na plan zdjęciowy.
Cztery lampki informują o wszelkich problemach drukarki.
DNP DS 40 to urządzenie o wymiarach 322 (szer.) × 366 (głęb.) × 170 (wys.) mm i wadze samej drukarki ok. 14 kg. Jego metalowa obudowa, lakierowana w kolorze matowej czerni ze srebrnym przednim panelem z tworzyw sztucznych, jest zarówno ascetyczna, jak i bardzo elegancka i praktyczna. Na przednim panelu znajduje się zawieszany odbiornik wydruków. Po wysunięciu panelu dostajemy się do jej wnętrza. Znajdziemy tu kasetę na papier z wymiennymi rolkami oraz kasetę na taśmę barwiącą.
Korekcja barwna odbitek i kadrowanie w Print IT jast prawie identyczna jak w minilabie. Wysoka temperatura wytwarzana przez głowicę nagrzewa punktowo folię, wywołując przejście barwnika w stan gazowy i wniknięcie w powierzchnię specjalnego papieru. Sposób ten praktycznie nie daje efektu struktury rastrowej wydruku, i umożliwia precyzyjne kontrolowanie odcieni obrazu poprzez zmianę temperatury i czasu trwania transferu, pozwalając uzyskać 24-bitową głębię koloru. Wydruk wymaga czterokrotnego przejścia papieru przez głowicę drukującą. Za każdym razem jest nanoszona jedna warstwa: trzy podstawowe kolory C, M, Y (cyan, magenta, yellow) oraz dodatkowe pokrycie folią zabezpieczającą wydruk. Ilość barwnika znajdującego się na folii jest dostosowana do ilości dostarczanego z nią papieru.
W systemowym panelu sterowania zmian kolorystycznych dokonujemy w RGB.
Do DS 40 dostępne są trzy rodzaje zestawów eksploatacyjnych (papieru z folią barwiącą). Zestawy zawsze składają się z dwóch rolek papieru i folii:
data dodania: 28-01-2011
godzina dodania: 17:25
odsłon: 43295
powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco Może do zastosowań w zakładzie fotograficznym i owszem, ale do domu nic nie przegoni atramentówki. Jakością nie ustępuje takim drukarkom. Można uzyskać jakość wyższą niż w fotolabie.
Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |