testowe TEST Fujifilm X-T4 - flagowy bezlusterkowiec z profesjonalna nutą - artykuł z FK 10/20![]() ciąg dalszy...
Dynamika
![]() Dynamika Fujifilm X-T4 wynosi 6 i 2/3 EV. Jest to bardzo dobry wynik. Dzięki temu rejestrowane są liczne szczegóły w cieniach i światłach na bardzo kontrastowo oświetlonych obszarach.
Zakres dynamiki w testowanym Fujifilm jest na bardzo dobrym poziomie i wynosi aż 6 i 2/3 EV (w X-T3 dynamika wynosi 7 i 1/3 EV). Jest to trochę słabszy wynik, ale na tyle dobry, że na zdjęciach kontrastowych motywów zachowanych jest dużo szczegółów zarówno w światłach jak i w cieniach. W tej kategorii przyznajemy 5,4 punktu.
![]() Balans bieli w testowanym modelu dobierany jest automatycznie (AWB) lub poprzez wybranie jednego z gotowych profili. Dodatkowo można ręcznie ustawić temperaturę barwową.
Przy świetle żarowym lepiej ustawić balans bieli w tryb dedykowany do takiego oświetlenia, czyli żarowy. Uzyskamy wtedy zdecydowanie lepsze odwzorowanie barw niż przy ustawieniach AWB (wtedy pojawia się magentowa dominanta).
![]()
X-T4 ma odchylany, dotykowy, wreszcie osadzony na przegubie 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1,62 miliona punktów (X-T3 miał ekran uchylny w 3 kierunkach o rozdzielczości 1,04 mln). Ekran aparatu można ustawić na dwa różne sposoby: Priorytet Słabego Oświetlenia – umożliwia wyraźne widzenie obiektu w słabym świetle i Priorytet Rozdzielczości – wyświetla nawet najdrobniejsze szczegóły obiektu.
![]() Okolice muzeum muru berlińskiego. W takich sytuacjach przydaje się odchylany ekran. Wieżę strażniczą można dopiero uwiecznić [A] po wystawieniu aparatu nad mur i kontroli ekspozycji za sprawą odchylanego ekranu. Bez tego rozwiązania możemy jedynie sfotografować przez szparę w murze skrzynkę elektryczną [B].
![]()
Jak przystało na ekran dotykowy ten w X-T4 umożliwia jego intuicyjną obsługę podczas fotografowania, korzystania z AF oraz wyboru obszaru ostrości. Ułatwia też prostą edycje, przeglądanie i powiększanie zdjęć za pomocą ruchów palcami po ekranie. Za ekran i jego możliwości przyznajemy tym razem 6 punktów.
![]() IS0 250 to idealna czułość do fotografowania nocą nawet przy czasie 1 s, system stabilizacji sprawdził się świetnie. Fujifilm X-T4 + 16–80 mm f/4 R OIS WR; par. eksp.: 0,6 s; ISO 250; f/4; f=16 mm
data dodania: 08-03-2021
godzina dodania: 09:50
odsłon: 10343
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. ![]() Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. ![]() Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |