Wydania FK: 178,
publikacje: 9428,
wydarzenia: 2237,
opisy i testy: 2138,
galerie zdjęć: 304372,
użytkownicy: 9967
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Panasonic LUMIX S5 II - test, szybszy, skuteczniejszy, z hybrydowym AF z detekcją fazy
ciąg dalszy...
Łączność i zdalne wyzwalanie migawki
Do aparatu dedykowana jest też aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym iOS/Android o nazwie LUMIX Sync (17), która umożliwia zdalne sterowanie aparatem oraz przesyłanie zdjęć z aparatu na telefon/ tablet. Aplikacja w przypadku S5 II działała bez zastrzeżeń. Wydaje się, że aparat niestety nadal nie może przekazywać automatycznie zdjęć na urządzenie mobilne tuż po zapisaniu zdjęcia tak jak to robi Nikon z wykorzystaniem funkcji SnapBridge.
Do aparatu dodawane jest oprogramowanie do nagrywania: LUMIX Tether - służące do sterowania aparatem cyfrowym firmy Panasonic przy użyciu komputera. Umożliwia ono zmianę różnych ustawień aparatu, wykonywanie zdalnego nagrywania i zapisywanie zdalnie wykonanych zdjęć na komputerze.
Oprogramowanie pobierane jest ze strony producenta. Oprogramowanie do przetwarzania plików RAW na komputerze nie jest dostarczane w zestawie z aparatem. Potrzebne do tego oprogramowanie SILKYPIX Developer Studio można pobrać z witryny firmy Ichikawa Soft Laboratory za pomocą komputera podłączonego do Internetu.
Za możliwości multimedialne przyznajemy 5,9 punktu.
Możliwości edycyjne
Pod kątem możliwości edycyjnych, czyli tego, co można zrobić z plikami w aparacie Panasonic S5 II, podobnie jak S5, nie króluje. Aparat ma możliwość konwersji plików RAW na JPEG z bogatą wersją opcji i to już go plasuje w grupie tych, na które patrzymy życzliwszym okiem. Można sortować pliki według nazwy lub daty. Ma ciekawą funkcję asystenta widoku HLG (Mode 1 i Mode 2), czyli wyświetlania pliku z konwersją do przestrzeni Rec. 709 i prawidłową ekspozycją dla nieba oraz funkcję Asystenta wid LUT. Można rejestrować poklatkowo zdjęcia i filmy. Zapisane pliki można zabezpieczać i przyznać im oceny, zmienić rozmiar i obrócić oraz zrobić podział filmu. Można też wybrać jedną z kilku wersji „rozciągnięcia amorficznego obrazu”. Za możliwości edycyjne, tak jak i w przypadku S1R, przyznajemy 5,4 punktu.
Akcesoria i zasilanie
Panasonica Lumix S5 II można ładować za pomocą prądu zmiennego (DVLC1005Z) lub portu USB w zależności od zapotrzebowania. W aparacie zastosowano taki sam jak w S5 akumulator o pojemności 2200 mAh (16 Wh, 7,2 V), który teoretycznie umożliwia wykonanie do ok. 500 zdjęć, W praktyce można przyjąć, że liczba ta jest bliska rzeczywistym osiągom. Lumix’a S5 II można ładować poprzez port USB-C np. z powerbanku, co w podróży/terenie będzie niezwykle użyteczne. Podczas ładowania aparat musi być wyłączony. Szkoda, że nie można doładowywać aparatu poprzez port USB podczas fotografowania lub filmowania. Przy rejestracji filmów, szczególnie w 4K i przy transferze zdjęć po Wi-Fi, co jest zrozumiałe, pojemność akumulatorów szybko spada i tak na dobrą sprawę to przy dłuższej, kilku godzinnej pracy bez 3 akumulatorów nie ma co myśleć o bezstresowej rejestracji. Wraz z nowymi aparatami na rynku pojawił się też nowy szerokokątny zoom Panasonic LUMIX S 14–28 mm f/4-5,6 MACRO (S-R1428), ale to już temat na kolejną publikację.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024
Serwis Foto-Kurier.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodÄÂĂÂ na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglÄÂĂÂ darki. WiÄÂĂÂcej informacji o celu ich wykorzystania znajdziesz w Polityce cookies