testowe TEST DNP DS PRO1 MiniLab - systemowe zarabianie za rozsądne pieniądze - test z Foto-Kuriera 12/21ciąg dalszy...
Dzięki kioskowi operatora laborant ma na bieżąco podgląd statystyk wydruku [5] oraz w pełni kontroluje zużycie materiału i może przewidywać je bez ryzyka o to jakie składowe kolorystyczne są na wydrukowanym zdjęciu, tzn. czy np. na wydruku jest więcej niebieskiego czy zielonego. Ta przewidywalność liczby wydruków to mocny punkt technologii druku termosublimacyjnego np. w porównaniu do druku atramentowego, gdzie zużycie atramentów uzależnione jest m.in. od stopnia i rodzaju pokrycia kolorystycznego. Operator może mieć na podglądzie od 1 do 8 urządzeń zewnętrznych. Podczas testu tego systemu mieliśmy do dyspozycji 4 urządzenia drukujące – były to 4 różne modele drukarek DNP [5].
Zainstalowane oprogramowanie po stronie operatora informuje nas o tym ile jeszcze możemy wydrukować zdjęć na danej drukarce [5], co sprawia, że możemy świadomie i czasami tendencyjnie sterować wyborami użytkownika, bez obawy, że nie będziemy mogli wydrukować jego zamówienia ze względu na chwilowy brak, któregoś z surowców. Jednocześnie na bieżąco możemy zamawiać kończące się materiały eksploatacyjne z odpowiednim wyprzedzeniem.
Ale należy się spodziewać, że wraz z rozwojem świadomości u młodych ludzi na temat tego co mogą zrobić ze swoimi zdjęciami będzie rosło zapotrzebowanie na różnego rodzaju produkty okazjonalne [6] tj. foto-puzzle, kubek, koszulka, foto-kalendarz (który możemy zacząć tworzyć w przypadku systemu DNP DS Pro1 od dowolnego miesiąca) czy papierowy wydruk.
Ważna będzie forma wykończenia wydruku i dlatego dobrze jest, że papiery termosublimacyjne mają różny jego rodzaj tj. błysk, mat, półmat, a nawet delikatny mat [7] [8]. Co ważne nie musimy stosować różnych folii, czy papierów w tym celu. Folia użyta do wydruku matowego i błyszczącego lub półmatowego jest tą samą folią. Drukarka w każdej z tych opcji inaczej „wprasowuje” folię „wykańczającą” (różny jest też czas wydruku, wydruki matowe są wykonywane dłużej) tworząc odpowiednio powłokę błyszczącą lub matową. Do ramki pod szkło lepsza jest powłoka matowa, ale pamiętajmy, że w przypadku papierów termosublimacyjnych nie jest to tak „głęboki mat” jak np. mamy stosując papiery matowe FOMEI do wydruków atramentowych. W niedalekiej przyszłości firma DNP będzie miała dedykowany papier do wydruków termosublimacyjnych matowych o strukturze typowej dla matowych papierów fotograficznych.
System DNP DS Pro1 MiniLab umożliwia nam, jak już pisaliśmy wcześniej, tworzenie wydruków o prawie nieograniczonym formacie np. panoramicznym czy kwadratowym, które mogą być trudne do szybkiego uzyskania za pomocą tzw. mokrego minilabu. System umożliwia wydruk jednego zdjęcia czy kolażu kilku w połączeniu z kalendarzem i napisem [9]. Możemy stworzyć pojedyncze zdjęcia na biurko lub na ścianę czy kilkadziesiąt zdjęć do albumu.
Korzystając z systemu możemy składać zamówienia z nieograniczonej liczby źródeł zewnętrznych dostarczanych nam przez klienta, a właściwe wgrywanych do minilabu przez klienta, poprzez kiosk klientowski [10]. Przyjęcie zlecania z karty SD, bezpośrednio ze smartfonu czy za pośrednictwem Internetu nie jest już problemem, to po prostu normalna procedura, wygodna dla klienta i operatora. Mając kilka takich kiosków możemy w jednej chwili obsłużyć kilku klientów zlokalizowanych w danym punkcie, a nawet w kilku miejscach, a operator poprzez kiosk operatora, może z jednego miejsca realizować wydruki. Urządzenia końcowe – kioski połączone są z drukarkami za pomocą portu USB. Maksymalnie do jednego kiosku możemy podpiąć do 8 urządzeń poprzez port USB (typowy kabel drukarkowy z końcówką tupu USB-B). Istnieją rozwiązania umożliwiające rozdzielenie i przedłużenie kabla USB w sposób wirtualny, poprzez transmiter „sygnału USB”, co sprawia że kiosk zamawiającego może znajdować się w innym pomieszczeniu lub nawet innym budynku od tego, w którym znajduje się kiosk operatora.
DNP DS PRO1 MiniLab łączy się z drukarkami DNP w systemie plug-and-play tzn. nie wymaga ich konfiguracji, jeśli tego nie chcemy [11]. Oczywiście ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość połączenia z innymi urządzeniami drukującymi innych producentów bez względu na to z jakiej technologii wydruku urządzenia te korzystają. To znaczy możemy z minilabem połączyć zarówno drukarkę atramentową np. formatu A3 lub A2, dowolny ploter, a nawet tzw, mokry lub suchy minilab. Mogą to być m.in. takie urządzenia jak Epson SL-D700 / SL-D800 lub Fujifilm DE100 / DX100. Wymaga to jedynie odpowiedniej konfiguracji i uzgodnienia z serwisem.
Szybkość wydruku to kolejny atut DNP DS PRO1. Teoretycznie pojedyncza drukarka DNP DS-620 ma wydajność ok. 420 zdjęć formatu 10 × 15 cm na godzinę (czas wydruku pojedynczego wynosi 8,5 s), ale dzięki jednoczesnemu wydrukowi np. na 8 drukarkach możemy tę liczbę zwiększyć do 3360 wydruków na godzinę (8 × 420). Operator systemowego kiosku na bieżąco kontroluje proces wydruku. Co ważne gdyby, w trakcie wydruku „masowego” jw. przyszedł do nas klient i poprosił o szybki wydruk to możemy za pomocą jednego kliknięcia zwolnić na moment jedną drukarkę z wydruku ”masowego”, wykonać szybkie zlecenie dla klienta i następnie powrócić do „wydruku masowego” poprzez ponowne wskazanie naszej drukarki. Cała operacja jest intuicyjna, szybka i prosta w realizacji.
data dodania: 10-01-2022
godzina dodania: 09:00
odsłon: 5510
powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |