testowe TEST DNP DS PRO1 MiniLab - systemowe zarabianie za rozsądne pieniądze - test z Foto-Kuriera 12/21W ostatnim czasie, również na naszym rynku, pojawiło się rozwiązanie systemowe pod nazwą DNP DS PRO1 MiniLab, które umożliwia elastyczne wykorzystanie możliwości drukowania, nie tylko termosublimacyjnego, w fotograficznych zakładach usługowych zarówno tych najmniejszych jak i w tych większych, o sporym potencjale klientowskim. System jest dość elastyczny i łatwy w konfiguracji, a także przystępny cenowo. Wszystko to sprawia, że warto mu się przyjrzeć nie tylko z punktu widzenia usługodawcy, ale i zlecającego usługę, który będzie chciał zrealizować ją w sposób szybki i świadomy. W listopadzie przetestowaliśmy główne elementy systemu i w artykule dzielimy się spostrzeżeniami na ich temat.
Po co to wszystko Sercem rozwiązania jest oprogramowanie systemowe zainstalowane w kioskach [1], które pomimo ogromu możliwości, jest bardzo intuicyjne i łatwe w konfiguracji i obsłudze zarówno po stronie operatora jak i klienta. Jest ono dostępne w wielu językach, w tym również w języku polskim [1a]. I tu drobna uwaga. Nie wszystkie elementy komunikacyjne systemu są tłumaczone. Te powszechnie znane jak np.: Order, History, Configuration, New Order, Printing są jeszcze w języku angielskim, ale producent obiecał je zmodyfikować przy najbliższej aktualizacji oprogramowania.
Program umożliwia łatwe stworzenie i zarządzanie zleceniami druku zdjęć o klasycznych formatach tj. 10 × 15 cm, 13 × 18 cm, 15 × 21 cm oraz 21 × 30 cm, a także panoram, kart okolicznościowych, kalendarzy [1] i zdjęć identyfikacyjnych [2].
Dość ciekawie realizowane są panoramy. Otóż nie trzeba w tym przypadku zmieniać rodzaju folii (i papieru) na bardzo długie. Program sam tworzy wydruk na podstawie folii mniejszego formatu drukując obraz sekwencyjnie tj. najpierw jego jedną część, potem przesuwając odpowiednio papier i folię kolejną część i tak do skutku aż powstanie np. panorama nawet o wymiarze 21 × 82 cm [3] z materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do wydruków o formacie 21 × 30 cm.
Wydrukowany obraz jest dobrej jakości. Poszczególne elementy składowe panoramy są drukowane na 2–3 mm zakładkę, żeby nie było przerw w obrazie, ale efekt połączenia jest dopiero widoczny po oglądaniu panoramy z kilku centymetrów, gdzie normalna odległość jej oglądania to ok. 1 m. Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązanie umożliwiające drukowanie panoram na drukarce z wkładami przeznaczonymi do druku klasycznych formatów zdjęciowych bez konieczności ich wymiany przed wydrukiem panoramy [3a] [3b].
Do wydrukowywanych motywów za pośrednictwem fotokiosku klient lub operator laboratorium może dołączać ramki, tekst i grafikę [4]. Dużą zaletą systemu DNP MiniLab jest możliwość indywidualnego ustalania cen, biorąc pod uwagę np. wielkość zlecenia, rodzaj użytego papieru, czy też liczbę wirtualnych elementów wykorzystanych do stworzenia ostatecznego wydruku.
data dodania: 10-01-2022
godzina dodania: 09:00
odsłon: 5511
powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |