testowe Noritsu prezentuje nowości z Photokiny![]() Na Photokinie 2016 firma Noritsu Precision przedstawiła kilka bardzo interesujących nowości i rozwiązań. Zaprezentowano zarówno nowe urządzenia, jak też i nowe oprogramowanie. W każdym ze swoich nowych produktów wprowadzanych na rynek, firma wykorzystuje swoje długoletnie doświadczenie w dziedzinie konstruowania, produkcji maszyn i urządzeń fotograficznych. Co ciekawe, Noritsu Precision kojarzone dotychczas z kolorem zbliżonym do bordo, forsując od pewnego czasu hasło dążenia ku oszczędności energii i ku ekologii, zaprezentowało się na Photokinie w kolorach jasnej zieleni.
![]() fot. K. Patrycy Wśród wielu rozwiązań na Photokinie przedstawiono m.in. maszyny: QSS38HDG, QSS D-705, QSS Green I i II, QSS Smart DR-08 i DR-12 oraz nową wersję oprogramowania EZ-Controller. W dalszej części przyglądamy się większości z tych targowych gwiazd.
![]() fot. Piotr Luterek Na stoisku firmy zaprezentowano nową wersję maszyny na tradycyjny proces chemiczny. Jest to Noritsu QSS38HDG [1], gdzie litera G przy nazwie oznacza iż nowy model maszyny, zgodnie z filozofią firmy, został wyprodukowany przy użyciu mniejszej ilości substancji szkodliwych dla otoczenia. Urządzenie zużywa teraz mniej energii. Zastosowano w nim nowe rozwiązanie w konstrukcji lasera. Wszystkie 3 „działka” elementu naświetlającego są laserami półprzewodnikowymi nowej generacji. W maszynie nie znajdziecie już Państwo „Modulatorów” AOM (czyli tak zwanych „puszek”). Maszyna naświetla papier z rozdzielczością 740 dpi, a jej standardowa wydajność to 1500 odbitek 10×15 cm na godzinę, i może być zwiększona. Cena nowej maszyny jest niższa niż poprzednich modeli (gdy były oferowane jako nowe). Za pomocą urządzenia, podobnie jak w przypadku poprzedniczek QSS38 i QSS37, można wykonać maksymalne powiększenia w formacie 30,5×91,4 cm, przy czym jej systemem operacyjnym jest wciąż rozbudowywany, wzbogacany o nowe funkcje EZ-Controller.
![]() fot. Piotr Luterek
Na stoisku nie mogło zabraknąć też, obecnej w sprzedaży od 3 lat, maszyny „suchej” Noritsu QSS D-705 [2]. Koncept urządzenia powstał już w 2008 roku. Najpierw pojawiły się modele D-701 i D-502, a potem światło dzienne ujrzał model D-703. Zaprezentowana na targach QSS D-705, według zapewnień producenta, jest maszyną pozbawioną wszelkich wad i usterek z jakimi borykają się modele poprzednie (D-701, D-703). Ma też nowsze od poprzedników oprogramowanie i funkcjonalności. Do maszyny, która drukuje zdjęcia z rozdzielczością 720 lub 1440 dpi, można jednocześnie załadować dwa różne papiery (jeden do magazynu wewnętrznego, a drugi do zewnętrznej – szybko wymiennej kasety). Maksymalna szerokość papieru z roli to 254 mm. Jednocześnie maszyna może drukować zdjęcia na papierach ciętych zarówno jedno, jak i dwustronnych (np. do fotoksiążek), o formacie do A4.
![]()
Nadal sporym zainteresowaniem cieszyły się maszyny Noritsu QSS Green I, oraz QSS Green II [3], które nie różnią się niczym od maszyn użytkowanych już w Polsce przez zakłady fotograficzne od 3 lat.
data dodania: 02-03-2017
godzina dodania: 10:35
odsłon: 7250
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Najlepsze z Najlepszych 2025 - luty 2025 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 4/25 Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Zobacz kto wygrał lutową rywalizację i dołącz do wybranych. ![]() TEST Fujifilm GFX100RF - kompaktowy średni format 20 marca 2025 r. koncern FUJIFILM, w rok po premierze Fujifilm X100 VI (20 lutego '24), zaprezentował średnioformatowy kompakt ze 102-milionową matrycą z wbudowanym obiektywem o ogniskowej 35 mm f/4 (odpowiednik 28 mm dla małego obrazka). Jest to średnioformatowa wersja kompaktu Fujifilm X100VI i dlatego w dalszej części, tam gdzie to będzie uzasadnione, porównujemy oba modele. Dostępny od kwietnia 2025 r. Fujifilm GFX100RF to... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |