testowe Nikon D60 - kolejna modyfikacja![]() ciąg dalszy...
Przetwarzanie danych i archiwizacja
W układzie obróbki obrazu pracuje układ z najnowszej linii Nikona, noszący miano Expeed. Dzięki nowym rozwiązaniom sprzętowym i w oprogramowaniu, możliwe jest zapewnienie najwyższej możliwej w fotografii cyfrowej jakości i szybkości rejestracji (wraz z obróbką) – a jednocześnie zapewnienia bardzo szybkiego działania sprzętu (np. czas startu systemu ma wynosić zaledwie 0,19 s).
![]()
![]()
![]() W aparacie zmieniono nieco system graficznej prezentacji funkcji i parametrów ekspozycji. Zmianie uległa m.in. typografia wskaźników czasu otwarcia migawki, przysłony i liczby klatek. Dokładniejsza jest też graficzna prezentacja wartości przysłony.
![]()
Pliki zapisywane są na kartach SD (obsługuje SDHC). Ten typ kart stosowany jest od kilku lat w sprzęcie amatorskim Nikona, zarówno w kompaktach jak i najprostszych lustrzankach. Jest to podejście o tyle uzasadnione, że nieco ułatwia dotychczasowym użytkownikom aparatów kompaktowych przesiadkę na aparat klasy lustrzanej (pozwalając zachować posiadane nośniki pamięci).
Migawka
W Nikonie D60 wykorzystano elektronicznie kontrolowaną migawkę mechaniczną, szczelinową o pionowym przebiegu lamelek. Umożliwia ona ekspozycje w zakresie czasów otwarcia od 1/4000 s do 30 s oraz czas B. Najkrótszy czas synchronizacji z lampą błyskową wynosi 1/200 s. Prawdopodobnie aparat nie będzie umożliwiał synchronizacji z krótszymi czasami otwarcia migawki (tryb FP).
Autofokus
W trybie automatycznego ustawiania ostrości nie znajdziemy rewelacji. Multi-CAM 530 to system znany z serii D40/40x. Ma on 3 pola rozmieszczone poziomo. Zakres pracy wynosi od –1 do 19 EV.
Wizjer i ekran
Budowa układu celowniczego wydaje się identyczna z modelami D40/40x i oparta jest o pentagonalny układ zwierciadeł. Za jego pomocą (i współpracującego z nim okularu) obraz odwzorowany przez obiektyw na matówce BriteView Clear Matte Mark V typu B przekazywany jest do oka użytkownika jako nieodwrócony. Wizjer zapewnia ok. 95% pole widzenia przy powiększeniu ok. 0,8×. Punkt oczny to 18 mm, a zakres dostępnej bez dodatkowych akcesoriów korekcji wad wzroku wynosi od –1,7 dpt do +0,5 dpt.
data dodania: 18-02-2008
godzina dodania: 12:36
odsłon: 10237
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Tamron 50-400 mm f/4,5-6,3 Di III VC VXD - nowy ultra-teleobiektyw z mocowaniem Nikon Z - cena i dostępność
![]() Canon RF 50 mm f/1,4L VCM w porównywarce Zaprezentowany 30 października 2024 r. stałoogniskowy Canon RF 50 mm f/1,4L VCM jest w naszej porównywarce. Zobacz jego dane techniczne. ![]() Nowe nagrody w Lidze Foto-Kuriera 2025 - pula nagród wzrasta do ok. 18 tysięcy złotych Z przyjemnością informujemy, że z okazji 18 lutego udało nam się, dzięki firmie Foto 7 z Gliwic, zwiększyć pulę nagród do Ligi Foto-Kuriera 2025. Ich łączna wartość wynosi teraz ok. 18 tysięcy złotych. Wśród nagród głównych znalazły się plecaki fotograficzne marki Lowepro, których przedstawicielem jest firma Foto 7. Wkrótce przekażemy więcej informacji na ich temat. Przypominamy również, że dziś mija termin wgrywania zdjęć do 1 etapu Ligi Foto-Kuriera 2025 pt. "Niebo/Na niebie". Tylko do północy. Dołącz do zabawy na dowolnym etapie. ![]() Najlepsze z Najlepszych 2024 - grudzień 2024 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 1-2/25 Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Zobacz kto wygrał grudniową rywalizację i dołącz do wybranych. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |