testowe ![]() Photokina 2020 - Obraz żyje i co dalej z Photokiną![]() ![]() 6 lutego w Amsterdamie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona Photokinie 2020, dotychczas największym targom fotograficznym na świecie, które po raz pierwszy od wielu lat odbędą się w dniach 27-30 maja 2020 roku w Kolonii, tym razem pod hasłem „The image lives” (w wolnym tłumaczeniu „Obraz żyje”)Targi Photokina po raz kolejny otwierają swoje podwoje w Kolonii. Tym razem będą krótsze i w okresie poprzedzającym wakacje, czyli w dniach 27-30 maja 2020 r. Targi mają już 70–letnia tradycją, ale pierwszy raz tak wiele osób ekscytuje się związanymi z nimi zmianami. Intensywnie zmieniające się otoczenie rynkowe oraz procesy transformacji społecznej i gospodarczej stwarzają przed producentami, profesjonalistami i organizatorami targów wielkie wyzwanie pomimo tego, że przyjemność z korzystania z obrazu i tworzenia go trwa bez końca, a liczba wykonywanych zdjęć wzrasta z roku na rok.
![]() Przedstawiciele Koelnmesse i Stowarzyszenia Przemysłu Fotograficznego odpowiadają na pytania prowadzącej fot. K.Patrycy O paradoksie tym dyskutowali , w stylu „gadające głowy”, przedstawiciele Koelnmesse Gmbh i Stowarzyszenia Przemysłu Fotograficznego (Photoindustrie-Verband e.V.) w obecności i z dziennikarzami na omawianej Europejskiej Konferencji Prasowej 6 lutego w Amsterdamie. Obrazowanie w różnych aspektach stało się stałym elementem naszego codziennego życia. Obrazu używamy tworząc mapy dróg, korzystając ze smartfonów, z telewizorów, tabletów i w wyświetlaczach dotykowych podczas dokonywania zakupów lub ważenia kupowanego jedzenia, a także w komunikacji miejskiej przy zakupie biletów i patrząc na zamieszczane tam reklamy. Obszary zastosowań obrazowania znajdują się w systemie opieki zdrowotnej, sektorze bezpieczeństwa i nadzoru, w przemyśle motoryzacyjnym, lotach kosmicznych, architekturze / nieruchomościach, a także podczas wykonywania badań naukowych. Nawet nasza komunikacja jest w wielu przypadkach definiowana wyłącznie przez obrazy, niezależnie od tego, czy dzielimy się pięknymi chwilami, wrażeniami itp. za pośrednictwem sieci społecznościowych lub serwisów informacyjnych, kiedy przesyłamy np. GIF na Twitter lub Facebook zamiast odpowiedzi ustnej.
![]() Podczas konferencji przedstawiciele dwóch organizacji fotograficznych TIPA (z lewej) i EISA (z prawej) odpowiadali na pytania dotyczące rynku fotograficznego i jego przyszłości oraz wyrażali swoje opinie na temat nowej Photokiny. fot. K.Patrycy
1,4 miliarda zdjęć wykonywanych każdego roku na całym świecie nadal stanowi o sukcesie obrazowania. Dostawcy fotoksiążek, obrazów ściennych w sporej części już korzystają z tej rosnącej liczny użytkowników i autorów zdjęć itp. o czym świadczą zamieszczane obok dane. I wydaje się, że zapotrzebowanie na wizualizacja obrazu będzie się dalej rozwijać co może stanowić o sukcesie ogólnie pojętego fotofinishingu. Do pozyskiwania „atrakcyjnego” dla widza obrazu coraz częściej wykorzystywana jest sztuczna inteligencja (AI), za pomocą której opracowywane są różne możliwości twórczego zachowania pięknych wspomnień na przyszłość i co świadczy o tym, że do tworzenia współczesnych obrazów wykorzystywana jest najnowsza technologia, albo może należałoby stwierdzić, że jest to technologia przyszłości.
![]()
Sprzeczności w branży ![]()
![]()
Rynki wzrostowe (wartościowo) dotyczą obiektywów i statywów. Tu warto przy okazji zobaczyć jak mały wartosćiowo jest rynek statywów (patrz poniżej) w zestawieniu z rynkiem obiektywów.
![]()
data dodania: 11-02-2020
godzina dodania: 19:31
odsłon: 2476 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() FAIR FOR TRAVEL, PHOTOGRAPHY, OUTDOOR
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |