testowe Leica Noctilux-M 75 mm f/1,25 ASPH - nowy superjasny obiektyw![]() Od ponad 50 lat nazwa "Noctilux" jest synonimem ekstremalnie jasnych obiektywów, których konstrukcja optyczna jest bliska granicy tego co fizycznie możliwe. Leica przedstawiła kolejny obiektyw tego rodzaju Leicę Noctilux-M 75 mm f/1,25 ASPH. Charakteryzują go wyjątkowe osiągi obrazowania i niesamowity bokeh, którego głebia ostrości jest cienka jak piórko zatem wyodrębnia obiekty z niezwykłą precyzją i piękną plastyką.
![]() Noctilux-M 75 mm f/1,25 ASPH. oferuje głębię ostrości nawet cieńszą niż ta, znana ze słynnego Noctiluxa-M 50 mm f/0,95 APSH.! Dzięki temu obiekty - tematy wyodrębnione są z tła w jeszcze bardziej wyrazisty sposób. Krótka odległość ogniskowania wynosząca zaledwie 0,85 m i współczynnik reprodukcji wynoszący 1: 8,8 otwierają zupełnie nowe możliwości w fotografii portretowej i przy mocnych zbliżeniach. O idealny kształt krążków rozmycia dba jedenaście listków przysłony, gwarantując, że plastyka obrazu będzie unikalnie miękka.
![]() Aby zagwarantować najwyższe osiągi obrazowania, obiektyw zbudowano z dziewięciu elementów w sześciu grupach. Soczewki są ze szkła o wysoce anomalnej, częściowej dyspersji i niskiej dyspersji chromatycznej. Mamy tu dwie powierzchnie asferyczne, które skutecznie redukują inne potencjalne aberracje do niemal niewykrywalnego minimum. W mechanizmie ogniskowania szczególnie ważne jest użycie elementu pływającego. Przekłada się to na stały, najwyższy poziom odwzorowania obrazu w całym zakresie ogniskowania obiektywu - od minimalnej odległości ostrzenia, aż po nieskończoność.
![]() Pierścienie ostrości i przysłon są tradycyjnie, intuicyjnie rozmieszczone. Ponadto obiektyw ma zintegrowaną osłonę przeciwsłoneczną, którą wysuwamy lub chowamy ruchem obrotowym, a w pozycji roboczej można ją zablokować. W komplecie otrzymujemy też adapter do mocowania na statywie. Pierwszy obiektyw tej serii Noctilux, Leica Noctilux 50 mm f/1.2, miał premierę na targach Photokina w 1966 roku. Zadziwił odwiedzających targi i branżę, literalnie rewolucyjnymi właściwościami optycznymi. Ciągłe prace udoskonalające doprowadziły do dwóch kolejnych generacji Noctiluxa, w 1975 i 2008 - ciągłe dążenie do uzyskania jeszcze lepszej wydajności i precyzji obrazowania. Razem z Leica Noctilux-M 50 mm f/0,95 ASPH., Leica Noctilux-M 75 mm f/1,25 ASPH. tworzy najnowszą rodzinę obiektywów Noctilux.
data dodania: 01-12-2017
godzina dodania: 09:30
odsłon: 3865 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() SIGMA 16 mm f/1,4 DC DN | Contemporary - jasny, szerokokątny obiektyw z mocowaniem Sony-E i Micro Cztery Trzecie
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |