testowe Sony a7r III - TEST![]() W wydaniu 11/2017 Foto-Kuriera przedstawiliśmy główne funkcje, zaprezentowanego 25 października 2017, pełnoklatkowego Sony α7R III. W tym Foto-Kurierze przedstawiamy pierwsze zdjęcia wykonane aparatem w dniu premiery i uzupełniamy nasze wrażenia z obcowania ze sprzętem.
![]() Czy ta broda może kłamać? Zdecydowanie nie. Zdjęcie wykonano Sony A7R III wraz z najnowszym obiektywem 24–105 mm f/4 G OSS. Pełny kadr ma wielkość 44,9×67,3 cm (dla 300 dpi), czyli jest ponad 2× większy od rozkładówki Foto-Kuriera.
Sony α7R III ma wykonany w technologii BSI, 42,4-milionowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R. Najnowsza konstrukcja matrycy sprawia, że rejestrowany obraz ma niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny. Można przekonać się o tym chociażby obserwując powyższy portret. Plastyka obrazu i jego rozpiętość tonalna zaspokoi niejedno wymagające oko fotografa. Na dużą uwagę zasługuje też bardzo dobre odwzorowanie detali (broda modela).
![]()
W korpusie α7R III zastosowano układ o dużej skali integracji, który praktycznie podwaja szybkość odczytu danych z przetwornika obrazu, oraz zmodernizowany procesor BIONZ X. Współpraca tych podzespołów umożliwia szybsze wykonywanie zdjęć, a także szeroki zakres czułości od ISO 100 do 32 000 (przy fotografowaniu można rozszerzyć go do ISO 50 i ISO 102 400). O niskim poziomie zaszumienia możemy przekonać się analizując zdjęcia po lewej stronie, a o wysokiej wydajności aparatu i skutecznie działającym systemie AF możemy przekonać się oglądając zdjęcia seryjne przedstawione po prawej stronie. Na zdjęciach modelka szła w kierunku aparatu, a my rejestrowaliśmy zdjęcia w trybie ciągłego systemu AF-C.
![]() W Sony A7 R III niemal 2-krotnie zwiększono wydajność procesora BIONZ X i modułu LSI, co przyczyniło się do zwiększenia częstotliwości wykonywania zdjęć seryjnych w stosunku do Sony A7R II.
Wszystkie zdjęcia zostały naświetlone w sposób prawidłowy i ostry, a bufor aparatu nie zapychał się to znaczy nadążał za procesem fotografowania, co przy tej rozdzielczości matrycy jest bardzo dobrym wynikiem.
data dodania: 27-12-2017
godzina dodania: 09:30
odsłon: 5341 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |