testowe Druga wersja Tamron 150-600 mmSP 150-600mm f/5-6,3 Di VC USD G2 (model A022) to nowy telezoom Tamrona o zwiększonej wydajności, lepszej ergonomii oraz z zaawansowanymi funkcjami. Nowa generacja obiektywów „G2” oferuje znacznie większą szybkość AF oraz wzmocnioną stabilizację obrazu VC. Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową.
1 września 2016, Saitama, Japonia- Tamron Co., Ltd., wiodący producent optyki zapowiada wprowadzenie na rynek obiektywu SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 (model A022). Druga generacja „G2” opiera się na sukcesie obiektywu SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD (model A011), który zaprezentowany został w grudniu 2013 roku i nadal z powodzeniem zaspokaja potrzeby fotografów w kategorii ultra-teleogniskowych. Nowa wersja „G2” została opracowana tak, aby zapewnić najwyższą jakość optyczną przy dzisiejszych profesjonalnych lustrzankach. Ponadto ulepszono wiele funkcji, takie jak szybkość i dokładność AF oraz wzmocniono stabilizację obrazu (VC). Wprowadzono również dodatkowe funkcje: mechanizm FLEX ZOOM LOCK, dodatkowe powłoki fluorowe, a także kompatybilność z najnowszymi telekonwerterami marki Tamron. Nowy obiektyw zapewnia wysoką wydajność oraz luksusowy i ekskluzywny wygląd.
Cechy obiektywu 1. Odświeżona konstrukcja optyczna w celu uzyskania jeszcze większej wydajności. Obiektyw wyposażono w trzy soczewki o niskiej dyspersji, aby całkowicie wyeliminować osiowe jak i poprzeczne aberracje chromatyczne. Budowa została również ulepszona - mamy do czynienia z konstrukcją optyczną o 21 elementach ułożonych w 13 grupach. W efekcie obiektyw zapewnia wysoką rozdzielczość oraz nieskazitelną ostrość w całym polu kadru. 2. Wyjątkowe powłoki eBAND, eliminujące efekt zjawy i flary. W porównaniu do zwykłych powłok antyodblaskowych, eBAND zapewnia lepsze przepuszczanie światła. W połączeniu z powłokami BBAR, refleksy oraz efekt zjawy są zredukowane do minimum. 3. Zmniejszona została minimalna odległość ostrzenia, aby zapewnić optymalne parametry do fotografii tele-makro. Zaawansowana technologia Tamrona pozwoliła zmniejszyć MOD do 2,2 m w porównaniu do odległości 2,7 metra w modelu A011 i w rezultacie jesteśmy w stanie tworzyć ujęcia makro fotografii.
4. Prędkość AF została zwiększona i jest bardziej elastyczna przy ruchomych obiektach. Model A022 jest wyposażony w silnik USD, który zapewnia kontrolę i elastyczność AF. Prędkość AF jest znacznie szybsza od obecnego modelu, a to umożliwia szybkie ustawianie ostrości nawet podczas robienia zdjęć poruszających się obiektów. Podczas fotografowania z AF, ręczna regulacja ostrości pozwala na natychmiastowe dokonywanie drobnych korekt, koncentrując się na obiekcie bez konieczności przełączania się pomiędzy trybami.
data dodania: 01-09-2016
godzina dodania: 13:34
odsłon: 6081 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |