testowe BenQ GW2485TC i GW2785TC - nowi pomocnicy fotografa - zadbaj o oczyBenQ GW2485TC i GW2785TC to dwa najnowsze monitory zaprojektowane do efektywnej, a przede wszystkim wygodnej pracy i nauki w domu. Wyposażono je w matryce IPS 1920 × 1080 o przekątnej odpowiednio 24 i 27 cali, o kontraście 1000:1, jasności 250 nitów i czasie reakcji 5ms (GtG).
Zdalna nauka i praca stały się już codziennością. BenQ postanowił ułatwić tworzenie domowych stanowisk pracy i nauki zapewniających jak największą wygodę i wydajność podczas wielogodzinnego siedzenia przy komputerze i monitorze. Na polski rynek wchodzą właśnie dwa monitory zaprojektowane z uwzględnieniem doświadczeń potrzeb życia i pracy w cyfrowym świecie – 24-calowy GW2485TC i 27-calowy GW2785TC. Obydwa modele mają matowy, otoczony 2 mm cienką metalową ramką, ekran IPS o rozdzielczości Full HD czyli 1920 × 1080, jasności 250 nitów (cd/m2) i kontraście 1000:1.
Monitory wyposażono w wiele znanych i sprawdzonych rozwiązań BenQ, usprawniając je oraz dodając nowe.
Monitory mają wbudowany mikrofon z funkcją redukcji szumów otoczenia. Możliwa jest regulacja stopnia redukcji co znakomicie ułatwia zdalne spotkania biurowe czy lekcje szkolne odbywające się nawet w hałaśliwym otoczeniu.
Visual mode czyli tryby wyświetlania obrazu do różnych potrzeb
Kolejnym ułatwieniem pracy są fabrycznie zdefiniowane tryby wyświetlania obrazu umożliwiające ich szybką zmianę zależnie od wykonywanej czynności. I tak, Care mode daje zmniejszoną jasność i nasycenie kolorów co dodatkowo zmniejsza zmęczenie wzroku. Coding mode zwiększa kontrast ułatwiając rozróżnianie kolorów podczas pisania kodu przy tworzeniu oprogramowania. Reading mode symuluje druk na papierze, zmniejszając jasność i kontrast oraz temperaturę barwową i zwiększają eliminację niebieskiej składowej widma. E-papier mode symuluje sposób wyświetlania znany z czytników e-booków.
Audio Scenario czyli profile dźwiękowe
Eye-Care czyli dbałość o wzrok
W trosce o jak najmniejsze męczenie wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) oraz Brightness Intelligence czyli automatyczną regulację jasności ekranu zależnie od natężenia oświetlenia otoczenia, w którym pracujemy. Kolejnym elementem dbałości o wzrok jest funkcja ocieplenia obrazu (Low Blue Light Plus). Polega ona na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran najbardziej szkodliwej dla oczu fragmentu niebiesko-fioletowej składowej widma (415-455nm). Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki obrazu tylko go ociepla i znacznie zmniejsza zmęczenie oczu.
Color Weakness Mode czyli coś dla osób z wadą wzroku zwaną daltonizmem
Daltonizm zwany także ślepotą barw jest wadą wzroku polegającą na niezdolności spostrzegania różnic pomiędzy niektórymi lub wszystkimi barwami, które są wyraźnie dostrzegane przez inne osoby. Ślepota barw jest zazwyczaj wadą wrodzoną, dotkniętych jest nią ok. 8% mężczyzn i zaledwie ok. 0,5% kobiet. Nazwa daltonizmu obejmuje wiele rodzajów zaburzeń, jednak niemal 99% to różny stopień niepostrzegania barwy czerwonej i/lub zielonej oraz różnic między nimi. Wada ta powoduje wiele niedogodności w życiu codziennym. Wystarczy wspomnieć tylko złą interpretację sygnalizacji ulicznej, trudności rozróżniania oznaczeń na mapach i wykresach a także koszulek piłkarzy na boisku. Również w pracy przy monitorze niedogodności te występują w różnym stopniu i dotyczą znacznie większej liczby użytkowników niż się spodziewamy.
data dodania: 15-02-2022
godzina dodania: 09:01
odsłon: 1775 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Monitor 4K IPS z HDR dla fotografów i edytorów wideo - BenQ SW271C - wśród nagród głównych w Lidze Foto-Kuriera
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |