testowe Redakcyjna wizyta, czyli test BenQ W1050Pewnego wrześniowego popołudnia trafił do naszej redakcji nowy kolega Ben, a właściwie BenQ W1050. Co to za nazwisko pomyśleliśmy, ale po chwili wiedzieliśmy o co chodzi. BenQ W1050 okazał się najnowszym budżetowym projektorem do kina domowego o rozdzielczości 1920 x 1080 i jasności 2200 ANSI lumenów wyposażonym w lampę o przedłużonym (do 10 tys. godzin) czasie pracy.
Oczami projektora jest obiektyw. I podobnie jak i w aparacie jest to dość ważny element urządzenia. Goszczący u nas BenQ ma klasyczny zoom optyczny o krotności 1,2 x. Szkoda jedynie, że krotność ta nie jest większa, dzięki czemu ustawienie BenQ mogłoby być bardziej elastyczne. Ta krotność ogniskowej wystarcza co prawda na uzyskanie obrazu o przekątnej 100 cali z odległości ok. 3 m, ale my wolelibyśmy mieć możliwość uzyskania obrazu o takiej przekątnej np. z odległości 5 m, a dlaczego bo w naszym studio mamy za mały ekran, a pomieszczenie jest za długie. Ale nie każdy ma takie oczekiwania. Jeśli mamy mniejsze pomieszczenie to nie mamy problemu, że projektor stoi nam na środku pokoju np. na ławie pomiędzy kanapą i ekranem. W ostateczności nie ma co narzekać, gdyż BenQ może też wisieć pod sufitem, choć wtedy nieco trudniej sterować jest ogniskową obiektywu i ostrością obrazu. Zdalna zmiana ogniskowej i regulacja ostrości nadal u kolegów tego typu pozostaje w strefie marzeń. Z drugiej strony jak powiesimy naszego BenQ pod sufitem to żadnej z tych wartości nie musimy regulować co chwilę. Ustawiamy ją raz i korzystamy przez lat wiele. Obsługa projektora jest bardzo intuicyjna i prosta. Polskie menu prowadzi nas po swoich zakamarkach prosto do celu, choć tych zakamarków nie ma zbyt wielu, ale to i dobrze, bo po co komplikować coś co ma być z założenia proste. Pilot nie ma podświetlanych klawiszy, ale w tej klasie sprzętu to też standard.
BenQ 1050 jest dość towarzyski i ma możliwość podłączenia się m.in. do komputera i dwóch urządzeń multimedialnych poprzez porty HDMI 1 i 2. Ma oczywiście wejście i wyjście audio PC oraz port szeregowy RS-232 i USB typu mini-B. Projektor ma też 2W głośnik. To wszystko wystarcza, żeby korzystać z niego przy oglądaniu TV i zaprzyjaźnić się z nim nawet podczas przeglądania zdjęć bez konieczności wydawania zbyt wielu fenickich walorów.
(K.P.)
#benq #projektorbenq #cinematicolor #projektordomowy #projektordlp
data dodania: 13-10-2017
godzina dodania: 14:18
odsłon: 4237 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Projektory Sony 4K HDR w budżetowej cenie VPL-VW260ES i laserowej jakości, czyli prawie test Sony VPL-VW760ES
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |