testowe Nowy Projektor Sony VPL-VZ1000ES do wyświetlania z bardzo małej odległości![]() Firma Sony wzbogaca ofertę produktów do kina domowego o nowy projektor 4K HDR do wyświetlania z bardzo małej odległości. Model VPL-VZ1000ES zaprojektowano specjalnie z myślą o harmonii z wystrojem domów i mieszkań. Jest on wyposażony w laserowe źródło światła i zgodny z technologią HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki). Wyświetla obraz o natywnej rozdzielczości 4K. Urządzenie może pracować w odległości zaledwie 15 centymetrów od ściany, zapewniając obraz 16:9 o przekątnej 254 cm (100 cali).
![]()
Projektor VPL-VZ1000ES cechuje się eleganckim wyglądem i zwartą konstrukcją, a po wyłączeniu praktycznie znika w wystroju wnętrza pomieszczenia. W rezultacie urzekające wrażenia przy oglądaniu można obecnie uzyskać w różnych pomieszczeniach mieszkalnych, od kina domowego i salonu po sypialnię, niezależnie od rozkładu i koncepcji mieszkania.
![]()
Projektor VPL-VZ1000ES ma wymiary 925 x 494 x 219 mm i waży około 35 kg. Jest wystarczająco mały i lekki, by dodać go do wystroju praktycznie każdego wnętrza. Wymiary urządzenia są o około 40% mniejsze niż obecnego na rynku modelu Sony 4K do projekcji z bardzo małej odległości: LSPX-W1S; o wiele niższa będzie także cena nowego produktu. Mimo to projektor VPL-VZ1000ES generuje obraz o jasności 2500 lumenów, jednakowej w każdym z kolorów (ang. Color Light Output) — o 25% większej niż z modelu Life Space UX LSPX-W1S. Połączenie zaawansowanych paneli Sony SXRD™ z laserowym źródła światła Z-Phosphor™ zapewnia duży kontrast dynamiczny, a w rezultacie lepszy wygląd świateł oraz tonących w mroku fragmentów obrazu HDR. Dzięki laserowemu źródłu światła Z-Phosphor projektor osiąga pełną jasność znacznie szybciej niż produkty z konwencjonalną lampą. Dłużej utrzymuje też jasność i wierną kolorystykę obrazu, pozwalając ograniczyć kłopotliwe wymiany lamp.
data dodania: 13-01-2017
godzina dodania: 09:15
odsłon: 3846 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |