testowe Przyszłość selfie: to już nie będzie tylko zdjęcieNowe badania wskazują, że konsumenci są gotowi zaadaptować selfie jako narzędzie bankowości, sprzedaży, opieki medycznej, a także innych dziedzin życia. Badania na grupie 6.500 osób dowodzą, że konsumenci gotowi są używać dodatkowych aplikacji w ramach aparatu do robienia selfie. Według badań najlepsze zastosowania przednich aparatów w smartfonach obejmują bankowość, zakupy, opiekę medyczną i… randki.
Jedna trzecia użytkowników czułaby się bezpieczniej, gdyby banki używały selfie jako hasła. Ponad 25% konsumentów wolałoby poznać swojego lekarza rodzinnego poprzez selfie lub rozmowę video niż osobiście. Aparaty w smartfonach byłyby w stanie zmienić wiele dziedzin przemysłu, począwszy od figlarnych zabaw z przerabianiem selfie po technologiczne fenomeny ‒ wskazuje najnowszy raport przygotowany przez Sony Mobile. Raport oraz towarzyszące mu badania opublikowane we współpracy z Futurizon i opracowane na próbie 6.500 europejskich konsumentów w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Hiszpanii wskazują, że konsumenci są gotowi na rozległą liczbę potencjalnie nowych aplikacji stworzonych specjalnie dla aparatu fotograficznego.
Wspólnie z futurologiem dr Ianem Pearsonem Sony Mobile odkryło wiele sektorów życia, w których zastosowanie może mieć fotografia smartfonowa i selfie jako technologia przyszłości. Potencjalne zastosowanie aplikacji jest bardzo szerokie. Od parków rozrywki robiących selfie i filmy podczas jazdy rollercoasterem dla poszukujących adrenaliny, aż po zakupowiczów używających aparatów jako wirtualnych asystentów podczas przymierzania strojów. Aplikacje te zostały przedstawione grupie ponad 6.500 respondentów, którzy przedstawili swoje przemyślenia dotyczące ewolucji selfie jako społecznego trendu i swoje apetyty na coraz ciekawsze zastosowania fotografii smartfonowej.
‒ Projekt prowadzony przez Iana Pearsona pokazał nam prawdziwy sens ewolucji selfie i pozwolił na wyciągnięcie wielu wniosków obrazujących przyszłość tego rodzaju ‒ mówi Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland w Sony Mobile Communications. ‒ Z pozoru mało istotna i traktowana raczej rozrywkowo funkcja, wzbogacona o właściwe aplikacje, może zmienić wiele dziedzin życia. W Sony Mobile stoimy przed podwójnym zadaniem podczas projektowania smartfonów. Z jednej strony mamy ułatwiać konsumentowi życie, a z drugiej ma tworzyć nowe rozwiązania w zgodzie z tym, co niesie przyszłość w dziedzinie technologicznych innowacji. Zawsze patrzyliśmy na fotografowanie jako kluczową funkcję i serce smartfonu. Stworzyliśmy już zaawansowaną technologicznie przednią kamerę w naszej Xperii XZ, by robiła znakomitej jakości zdjęcia. Jest niesamowicie ekscytujące dowiedzieć się, iż konsumenci są gotowi na ewolucję selfie w coraz szerszych zastosowaniach w przyszłości, co znacząco może podnieść jakość ich życia.
data dodania: 30-01-2017
godzina dodania: 10:10
odsłon: 2804 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Z lotu ptaka
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |