Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300307,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć
Adam Chet Wesołowski zaprasza na warsztaty fotografii ślubnej. Odbędą się one w tym tygodniu w Gliczarowie Górnym od 27 do 30 października i są adresowane zarówno do osób, które planują rozpocząć swoją działalność w branży ślubnej, jak i do osób zajmujących się profesjonalnie tą dziedziną fotografii.
Prowadzącym zajęcia jest Adam „Chet” Wesołowski (http://www.studiohelios.pl ; http://www.slubnie.com) – znany i ceniony fotograf portretu, mody i fotografii ślubnej, który wypracował sobie znaną w Polsce markę. Celem warsztatów jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób można rozpocząć działalność ślubną, zdobyć pierwszych klientów, oraz poprzez omówienie kulisów pracy profesjonalnego fotografa ślubnego - przedstawienie sprawdzonych technik i trików pozwalających nam nie zginąć wśród konkurencji. W części teoretycznej warsztatów, dużo uwagi poświęcimy tzw. „zapleczu” - czyli temu wszystkiemu co jest związane z fotografią ślubną przed i po wykonaniu zlecenia. Wbrew pozorom jest ono równie ważne, jeśli nie ważniejsze od samej pracy z aparatem. Dobre „zaplecze” z jednej strony sprzyja pozyskiwaniu zleceń, z drugiej – po wykonaniu zdjęć pozwala bezpiecznie i sprawnie doprowadzić do finalizacji zlecenia.
Omówione zostaną: zagadnienia formalne (formułowanie umów), różne formy marketingu, zpstanie poruszony temat sprzętu (zarówno fotograficznego jak i komputerowego), na zakończenie sporo czasu poświęcone będzie angielskiemu „workflow”, czyli radzeniu sobie z tysiącami zdjęć wykonanych podczas reportażu (backup, selekcja i obróbka).
Część praktyczna będzie miała na celu pokazanie uczestnikom typowych sytuacji, w jakich znajdą się podczas wykonywania reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej. Pracując z modelami postaramy się jak najbardziej zbliżyć do warunków panujących podczas prawdziwego ślubu i pokazać jak się w nich odnaleźć. Ciekawostką będą zajęcia odbywające się w kościele, w czasie których kapłan będzie prowadził wykład na temat zachowania fotografa w czasie nabożeństwa. Zajęcia praktyczne będą przeplatane wykładami prowadzącego, w których w oparciu o własne doświadczenie będzie omawiał najważniejsze zagadnienia. Dzięki zajęciom praktycznym Uczestnicy będą mogli doskonalić swój warsztat oraz rozpocząć budowę dochodowego portfolio :)
Wśród innych tematów, jakie będą poruszane na zajęciach znajdą się także podstawy oświetlenia sztucznego oraz korzystania ze światła zastanego, założenia fotografii reportażowej, obróbka fotografii w programach graficznych, prawa autorskie, a także cały szereg innych zagadnień związanych z pracą profesjonalnego fotografa. Pozwoli to Uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z tematyką fotografii ślubnej i da solidne podstawy do dalszego rozwoju własnego warsztatu i poszukiwania kreatywności. Warsztaty te to przede wszystkim możliwość na zyskanie solidnych podstaw w fotografii ślubnej, która wymaga dużego zaangażowania fotografa, zaplecza, jak i zapanowania nad szeregiem aspektów praktycznych i organizacyjnych, przez co stanowi duże wyzwanie dla fotografów.
Czas: 27-30.10.2011
Miejsce: Gliczarów Górny, Willa W Gliczarowie
Cena: 890 złotych od osoby
Liczba miejsc: 12 osób
Program:
Czwartek 27.10.2011
15.00-19.00 zakwaterowanie
19.30 kolacja
20.15 Wstęp do warsztatów i omówienie specyfiki pracy fotografa ślubnego
22.30 wieczorek zapoznawczy
Piątek 28.10.2011
8.00 śniadanie
9.00 Omówienie zagadnień formalnych związanych z fotografią ślubną
10.00 Wymagania sprzętowe (aparat, obiektywy, komputer, oprogramowanie)
11.00 Teoria fotografowania w kościele
12.00 Wyjazd do kościoła na zajęcia praktyczne
16.00 powrót do domu
16.30 Obiadokolacja
17.30 Teoria fotografowania podczas przyjęcia weselnego
18.30 Zajęcia praktyczne – zainscenizowane wesele
22.00 Zakończenie zajęć
Sobota 29.10.2011
8.00 Śniadanie
9.00 Omówienie zagadnień marketingowych
11.00 Teoria fotografowania w plenerze
12.00 wyjazd na zajęcia plenerowe
17.00 obiadokolacja
18.00 Zajęcia teoretyczne – workflow i monitorowanie czasu pracy
23.00 Zakończenie zajęć
Koszt udziału w warsztatach wynosi 890 złotych od osoby. Cena ta obejmuje: udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, noclegi w komfortowej Willi W Gliczarowie, do dyspozycji pokoje 2, 3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, domowe wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji, transport, wynajęcie modeli i wnętrz do zdjęć, poczęstunek w ramach wieczorku (ogniska) zapoznawczego.
Informacje i rezerwacja:
Krzysztof Siwirski, Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F, Tel. 600-011-745
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024