Marek Kosiński zaprasza na warsztaty fotografii przyrodniczej. Będą one poświęcone fotografowaniu ptaków i ssaków ze stałych czatowni zimą w Puszczy Białowieskiej. Warsztaty mają formę plenerów fotograficznych, każdy dzień kończy się zazwyczaj wspólnym spotkaniem i analizą wykonanych fotografii.
Jak zapewnia organizator nie będzie tu więc długich wykładów teoretycznych i prelekcji, uczestnicy skupią się natomiast na bieżącym omawianiu wybranych zagadnień i zastosowaniem zdobytej wiedzy w praktyce. Uczestnicy będą fotografować ptaki przy karmnikach w lesie oraz przy nęciskach na łąkach, gdzie zwierzęta będą przez całą zimę dokarmiane padliną i sianem. Warsztaty trwają parę dni, noclegi i wyżywienie zapewnia „Kwatera Agroturystyczna” w Białowieży.
Cena wynosi 1350 zł, obejmuje: noclegi, całodzienne wyżywienie, konsultacje z prowadzącym, przewodnictwo w terenie.
Aktualne terminy:
2-5.XII.2010
16-19.XII.2010
Program:
Czwartek:
przyjazd uczestników i zakwaterowanie
18.00 – obiadokolacja
19.00 - 21.00 – spotkanie wieczorne, wykład wprowadzający omawiający główne zasady fotografowania zwierząt z czatowni, pokazy zdjęć przywiezionych przez uczestników, dyskusja
Piątek:
bardzo wczesne śniadanie lub suchy prowiant na cały dzień do budy
całodzienne fotografowanie z czatowni bielikowej (ok. 11-12h, wejście i wyjście o zmroku),
obiadokolacja
spotkanie i analiza wykonanych fotografii (ok. 2h)
Sobota:
śniadanie oraz suchy prowiant do budy
całodzienne fotografowanie z czatowni przy karmniku leśnym (ok. 6h),
obiadokolacja
spotkanie i analiza wykonanych fotografii (ok. 2h)
Niedziela:
śniadanie oraz suchy prowiant do budy
półdzienne lub całodzienne fotografowanie z czatowni
wyjazd uczestników
Główne zagadnienia omawianie podczas wieczornych spotkań to: kompozycja, kadrowanie, ostrość (AF czy MF), naświetlenie (automatyczne czy ręczne), zdjęcia pojedyncze czy serie, najczęściej popełniane błędy i sposoby ich unikania, wybór najlepszych zdjęć z jednej sesji, kryteria wyboru i itp.
Marek Kosiński: fotograf przyrody, laureat wyróżnień w prestiżowych, międzynarodowych konkursach fotografii przyrodniczej: BBC Wildlife Photographer of the Year 2002 w Londynie oraz GDT European Wildlife Photographer of the Year 2010, dr nauk biologicznych, absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni pracownik naukowy i nauczyciel akademicki w Instytucie Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; współautor (wraz z żoną Renatą) kilku książek przyrodniczych, razem opublikowali około 10 000 fotografii w książkach, albumach, podręcznikach szkolnych, czasopismach i kalendarzach w kraju i za granicą; prowadzi własny bank fotografii www.kosinscy.pl, współpracuje także z agencją fotograficzną Forum; członek Związku Polskich Fotografów Przyrody od początku istnienia, przez 8 lat był prezesem Okręgu Krakowskiego.
Tysiące sesji zdjęciowych za nią, setki publikacji, dziesiątki wystaw, kilka wydanych książek – właśnie świętuje 15-lecie studia fotograficznego i ponad 15 lat doświadczenia w zawodzie. Gdy zaczynała swoją przygodę z fotografią to nie spodziewała się, że wykonywany przez nią zawód jest tak daleki od tego, co wszyscy sobie wyobrażamy i że nawet największa pasja może nie wytrzymać zderzenia z rzeczywistością. Ale jest też osobą, która oczywiście drugi raz wybrałaby ten zawód ponownie, gdyż fotografia i podróże to cała ona – to jej DNA. Warto zapoznać się z jej spojrzeniem na fotograficzny świat.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024