testowe ![]() Samyang AF 12 mm f/2,0 E – super szeroki kąt do Sony![]() ![]() 23 kwietnia 2021 roku Fucus Nordic Polska , jako oficjalny przedstawiciel Samyanga, poinformował o tym, że Samyang rozszerza swoją serię obiektywów do aparatów Sony z mocowaniem typu E. Tym razem jest to najmniejszy i najlżejszy na świecie ultraszerokokątny obiektyw Samyang AF 12 mm f/2,0 E.
Długość ogniskowej i wysoka jakość optyczna sprawiają, że Samyang AF 12 mm f/2,0 E to doskonały obiektyw do fotografii krajobrazowej, podróżniczej, wnętrz i architektonicznej. Dzięki jasności f/2,0 ma szansę sprawdzić się świetnie w astrofotografii. Samyang MF 12 mm f/2.0 to obiektyw, od dawna uwielbiany przez miłośników fotografii krajobrazowej i astrofotografii. Nowy obiektyw AF 12 mm f/2,0 E wykorzystuje system, jak łatwo się domyśleć, autofokus i ma nowoczesną konstrukcję. Model Samyang AF 12 mm f/2,0 ma charakteryzować się wyjątkową jakością i doskonałą ostrością całego obrazu, więc istnieje duża szansa na sfotografowanie rozgwieżdżonej nocy nawet przy szeroko otwartej przysłonie.
![]() Samyang AF 12 mm f/2.0 E - fot. Fabian Pfeifhofer
Ważący zaledwie 213 g i mierzący tylko 59,2 mm długości obiektyw ułatwia zachowanie idealnego balansu między mobilnością a doskonałymi parametrami. Jest najlżejszym i najmniejszym obiektywem AF 12 mm dostępnym obecnie na rynku.
![]() Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 12 elementów rozmieszczonych w dziesięciu grupach z pięcioma specjalnymi elementami (1 H-ASP, 1 ASP i 3 ED); trzy dodatkowe elementy o niskiej dyspersji i dwa elementy asferyczne (H-ASP i ASP) zostały wykorzystane, aby zminimalizować aberracje chromatyczne i zniekształcenia w celu uzyskania ostrzejszych obrazów.
![]() Samyang AF 12 mm f/2.0 E - fot. Fabian Pfeifhofer
Nowy obiektyw ma też powłokę UMC (ang. Ultra Multi Coating), która została zastosowana na elementach obiektywu, aby zredukować odbicia powierzchniowe i zapobiec powstawaniu efektu flary i zjawy, a także zapewnić lepszą transmisję światła i większy kontrast. Dzięki konstrukcji optycznej obiektyw ma zapewnić doskonałą jakość obrazu od środka do krawędzi kadru, nawet przy maksymalnym otworze przysłony f/2.0. Obudowa ze stopu metalu i uszczelniona konstrukcja obiektywu umożliwia na użytkowanie go nawet w trudnych warunkach pogodowych.
![]() Samyang AF 12 mm f/2.0 E - fot. Calus AndersenPfeifhofer
data dodania: 24-04-2021
godzina dodania: 09:20
odsłon: 1204 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() TAMRON 11-20 mm f/2,8 Di III-A RXD, pierwszy na świecie szerokokątny zoom o jasności f/2,8 z mocowaniem Sony E
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kurier EXTRA Digitalizacja Warsztatowe ABC 1/2025 (3) Wydanie Specjalne Foto-Kurier EXTRA Digitalizacja Warsztatowe ABC to trzecie spotkanie z Państwem w tej formie, w którym staramy się zaprzyjaźnić Państwa z procesem digitalizacji, przybliżając jego złożoność oraz pokazując jednocześnie jak ważny, ciekawy i obszerny jest to temat. Czy ktoś z Państwa słyszał kiedyś o skanerach dziełowych, o skanerach do map i tkanin, o skanerach do zestawów dokumentów i wszelkiego rodzaju skanerach specjalistycznych? Obecnie nowością rynkową są różnego rodzaju skanery strukturalne, warstwowe, które umożliwiają realizację przestrzennych wydruków wykonywanych na drukarkach strukturalnych, o których również piszemy w tym wydaniu. W publikacji pomagamy zrozumieć jak ważna jest digitalizacja w medycynie, muzealnictwie. Odpowiadamy na pytanie po co digitalizujemy i pokazujemy przykłady digitalizacji w największych instytucjach naszego kraju – z których często korzystamy na co dzień... ![]() TEST Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - kultowe zbliżenie 26 września 2024 r. zadebiutował nowy Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw makro przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Obiektyw ma charakteryzować się wysoką jakością obrazu i ma skalę odwzorowania 1:1, a zatem powinien idealnie sprawdzić się w fotografii zbliżeniowej i portretowej. Pod koniec listopada zawitał do naszej redakcji, dzięki czemu mogliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej. Do testu wykorzystaliśmy aparaty Sony A7 III oraz Sony A7C R. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |