testowe Nikkor Z 800 mm f/6,3 VR S - wyjątkowo poręczne tele![]() Nikon poinformował 6 kwietnia 2022 r. o wprowadzeniu wyjątkowo poręcznego pełnoklatkowego superteleobiektywu stałoogniskowego Nikkor Z 800 mm f/6,3 VR S. Ptaki, dzika przyroda, samoloty, sporty motorowe i sporty zimowe: dynamika odległych obiektów odwzorowana z niesamowitą wyrazistością. Nowy obiektyw z serii S jest wytrzymały, a jednocześnie niezwykle lekki. Użytkownicy mogą podążać za poruszającymi się obiektami z płynnością niespotykaną wcześniej przy ogniskowej 800 mm i uwolnić kreatywność dzięki stabilności podczas fotografowania z ręki.
![]()
Niezwykła zdolność rozdzielcza obiektywu z serii S umożliwia wydobycie nawet najdrobniejszych szczegółów trudnych do uchwycenia obiektów – od polujących orłów po samoloty w przechyle. Obraz jest wyjątkowo ostry zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania, a autofocus działa wyjątkowo szybko, płynnie i niezawodnie.
![]() fot. nikon.pl
Wbudowany w obiektyw system redukcji drgań gwarantuje stabilność obrazu, a gdy obiektyw jest połączony z aparatem Z 9, synchroniczny VR umożliwia wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 5,5 stopnia. Ponadto superteleobiektyw współpracuje z telekonwerterami Z, które wydłużają ogniskową do 1120 mm lub 1600 mm.
![]()
Dzięki lekkiej konstrukcji, którą opracowano wykorzystując zalety mocowania Z oraz soczewkę Fresnela (PF), użytkownicy mogą bez obaw zdjąć obiektyw Nikkor Z 800 mm f/6,3 VR S ze statywu i fotografować z ręki. Obiektyw jest około 2,3 kg lżejszy i o 16% krótszy od swojego odpowiednika z mocowaniem F. Jego środek ciężkości znajduje się bliżej korpusu aparatu, co ułatwia płynne panoramowanie. Fotografowie mogą konfigurować funkcje elementów sterujących, a zaawansowane zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi chroni zarówno obiektyw, jak i aparat.
![]()
data dodania: 07-04-2022
godzina dodania: 09:25
odsłon: 1603 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Sony FE 16-35 mm f/4 G PZ – najlżejszy obiektyw szerokokątny typu zoom z elektroniczną zmianą ogniskowej
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |