testowe Sięgaj dalej - Nikkor Z 400 mm f/2,8 TC VR S - cena też jest![]() Nikon poinformował 19 stycznia 2022 r. o nowym pełnoklatkowym superteleobiektywie stałoogniskowym z wbudowanym telekonwerterem — Nikkor Z 400 mm f/2,8 TC VR S. Ze względu na duży otwór względny f/2,8 i niezawodne działanie autofokusu jest to znakomity obiektyw do fotografii sportowej i przyrodniczej. Jakość zdjęć ma być doskonała podczas fotografowania zarówno z ogniskową 400 mm, jak i 560 mm z włączonym wbudowanym telekonwerterem x1,4.
![]()
NIKKOR Z 400mm f/2,8 TC VR S to pierwszy obiektyw z serii Nikon Z wyposażony w nowy autofokus z silnikiem VCM Silky Swift i optycznym enkoderem ABS. Dzięki temu jest szybszy i cichszy, a także umozliwia precyzyjne ustawianie ostrości i śledzenie obiektu. Jest to również pierwszy obiektyw z serii Z, w którym zastosowano nową powłokę Nikon Meso Amorphous, charakteryzującą się najlepszymi właściwościami przeciwodblaskowymi w historii obiektywów NIKKOR. Nowa powłoka zawiera cząstki mniejsze od nanocząstek, przez co zapewnia wyjątkowo skuteczną redukcję refleksów i flary. Przenoszony przez optykę kontrast jest, według producenta, doskonały, nawet podczas fotografowania scen z wieloma źródłami światła padającego bezpośrednio na kadr.
![]()
Superteleobiektyw NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S został skonstruowany z myślą o zapewnieniu fotografom niezrównanych możliwości podczas fotografowania w terenie. Dlatego też ma imponująco lekką konstrukcję, co ułatwia obsługę. Wytrzymały i idealnie wyważony obiektyw jest dokładnie uszczelniony wokół wszystkich ruchomych części, a jego środek ciężkości jest przesunięty do tyłu, co zwiększa stabilność podczas pracy. Elementy sterujące można konfigurować w celu idealnego przystosowania do dowolnej sytuacji, w tym poprzez przypisanie funkcji do pierścienia FN obiektywu.
![]()
Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Jest to pierwszy superteleobiektyw stałoogniskowy z serii S wprowadzony do rodziny NIKKOR Z. Otwiera on przed profesjonalistami nowe możliwości fotografowania sportu oraz dzikiej przyrody. Jest wyposażony w innowacyjne technologie, które umozliwiają osiągnięcie nowego poziomu ostrości, kontrastu obrazu i możliwości dostosowywania. Bez względu na to, czego potrzeba, aby wykonać udane zdjęcie, ten obiektyw umożliwi realizację każdego z zamierzeń”.
![]()
data dodania: 19-01-2022
godzina dodania: 14:50
odsłon: 1556 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |