Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
HD PENTAX-DA★ 16-50 mm f/2,8ED PLM AW
15 lipca firma Ricoh zaprezentowała standardowy obiektyw zmiennoogniskowy do użytku z lustrzankami cyfrowymi w formacie APS-C z mocowaniem K - HD PENTAX-DA★ 16-50 mm f/2,8ED PLM AW. Jest to kolejny model w linii obiektywów nowej generacji serii Star.
Ten standardowy obiektyw zmiennoogniskowy z przysłoną f/2,8 w całym zakresie ogniskowych, został opracowany jako najnowszy model w linii obiektywów nowej generacji serii Star (★), zaprojektowany w celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu i szybkiej, precyzyjnej pracy z system autofocusu.
Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, optyka została całkowicie przeprojektowana, aby zapewnić wysoką rozdzielczość i kontrast obrazu, nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie. W porównaniu do poprzednika smc PENTAX-DA★ 16-50 mm f/2,8ED AL[IF] SDM wprowadzonego do sprzedaży w lipcu 2007 r., obiektyw zapewnia znacznie lepszą wydajność obrazowania. Po raz pierwszy w obiektywie z dużym otworem względnym zastosowano silnik PLM (Pulse Motor), który zapewnia szybką pracę z nowymi systemami autofocusu. Został zbudowany tak, by zapewnić większą funkcjonalność podczas pracy z ręcznym ustawianiem ostrości.
Główne funkcje HD PENTAX-DA★ 16-50 mm f/2,8ED PLM AW
Kolejny obiektyw nowej generacji z serii Star, zapewnia znacznie wyższą jakość obrazowania i jest przystosowany do pracy z wysokiej wydajności aparatmi cyfrowymi przyszłości - ten standardowy obiektyw zmiennoogniskowy kompensuje aberracje do minimum i zapewnia ostry, wyraźny obraz, nie tylko w środku pola, ale także na krawędziach. Dzięki zastosowaniu elementu optycznego ED (Extra-low Dispersion), jednej soczewki o anomalnej dyspersji (AD) i dwóch soczewek asferycznych ze szkła ED (Extra-low Dispersion), skutecznie redukuje aberrację chromatyczną do minimum w całym zakresie obrazowania. W połączeniu z wysokiej jakości, wielowarstwową powłoką HD (High Definition), która zmniejsza średnie odbicie w widmie widzialnym do mniej niż 50% w przypadku konwencjonalnych powłok wielowarstwowych, skutecznie minimalizuje flary i duchy nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Zapewnia wyjątkowo wysoką moc obrazowania i kontrast nawet przy maksymalnym otworze przysłony, a jednocześnie rejestruje obrazy z płynnym przejściem efektu bokeh (defocus) i realistyczną głębią ostrości. Ponieważ posiada stałą wartość przysłony f/2,8 w całym zakresie ogniskowej od 16 do 50 milimetrów (co odpowiada 24,5 mm do 76,5 mm w formacie 35 mm), jest idealnym obiektywem do regularnego fotografowania. Tworzy idealną parę z aparatem PENTAX K-3 Mark III.
Szybki system AF z minimalną odległością ogniskowania 0,3 metra
HD PENTAX-DA★ 16-50 mm f/2,8ED PLM AW ma nowo opracowany system optyczny, który wyposażony jest w lżejszą, bardziej zwartą grupę soczewek. Sterowanie grupa soczewek przy pomocy zaawansowanego silnika PLM (Pulse Motor) zapewnia płynną, szybką pracę autofocusu przy zminimalizowanym hałasie operacyjnym. Dzięki przeprojektowanemu mechanizmowi ustawiania ostrości zapewnia minimalną odległość ogniskowania zaledwie 0,3 metra i maksymalne powiększenie 0,24 raza, dzięki czemu jest to uniwersalny obiektyw do fotografowania wszystkich rodzajów obiektów - od codziennych zdjęć po zbliżenia i krajobrazy.
Konstrukcja odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne
Opracowany jako model AW (All Weather), charakteryzuje się pyłoszczelną i odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne konstrukcją, która zapobiega przedostawaniu się cząsteczek wody i kurzu do wnętrza obiektywu. Łącząc go z pyłoszczelnym, odpornym na warunki pogodowe korpusem lustrzanki cyfrowej PENTAX, użytkownik może stworzyć bardzo trwały i niezawodny system, który doskonale sprawdza się nawet w najbardziej wymagających warunkach fotografowania — w deszczu lub we mgle, lub w miejscach narażonych na zachlapanie. woda.
Obiektyw jest wyposażony w elektromagnetyczny mechanizm sterowania przysłoną*, który zapewnia wysoką precyzję kontroli ekspozycji w połączeniu z kompatybilnymi lustrzankami cyfrowymi. Umożłiwia również użytkownikowi korzystanie z automatycznej kontroli ekspozycji, nawet jeśli występują znaczne różnice w jasności podczas nagrywania wideo. Po zamocowaniu do korpusu PENTAX K-3 Mark III, PENTAX KP lub PENTAX K-70, Silnik PLM (Pulse Motor) zapewnia płynną pracę w trybie śledzenia ostrości i kontrolę ekspozycji, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu irytujących odgłosów generowanych podczas ustawiania ostrości i operacji sterowania przysłoną podczas funkcji wideo. Zapewnia płynne, bezproblemowe nagrywanie wideo w miejscach gdzie występują znaczne zmiany jasności - takich jak scena o szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych lub szybko poruszające się obiekty, jak sportowcy lub zwierzęta
*Obiektyw jest wyposażony w mocowanie KAF4 i jest kompatybilny z elektromagnetycznym sterowaniem przysłoną. Sterowanie przesłoną elektromagnetyczną jest dostępne w połączeniu z modelami PENTAX K-3 Mark III, PENTAX K-3 II, PENTAX K-3, PENTAX KP, PENTAX K-70, PENTAX K-50, PENTAX K-S2, PENTAX K-S1, PENTAX Korpusy aparatów K-1 Mark II lub PENTAX K-1. Radzimy, aby użytkownicy zaktualizowali oprogramowanie aparatu do najnowszej wersji, aby prawidłowo korzystać z elektromagnetycznego sterowania przysłoną. Po zamocowaniu do korpusu aparatu PENTAX K-1 Mark II lub PENTAX K-1 zdjęcia można wykonywać tylko w trybie crop.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024