Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300279,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM – trzeci brakujący element o jasności f/4
29 czerwca 2021 r. Canon Europe poinformował o wprowadzeniu obiektywu RF 14-35 mm f/4L IS USM, z najszerszym jak dotąd kątem widzenia. Obiektyw zmiennoogniskowy jest uzupełnieniem dwóch lekkich, kompaktowych obiektywów oświetle f/4, które łącznie oferują entuzjastom i profesjonalnym fotogra¬fom wszechstronny zakres ogniskowych 14–200 mm.
Dzięki cichemu mechanizmowi automatycznego ustawiania ostrości, 5,5-osiowej optycznej stabilizacji obrazu i ogniskowej 14–35 mm z elementami asferycznymi i UD, Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM dedykowany jest do fotografowania krajobrazów i architektury, a także do realizacji nagrań na potrzeby vlogów, gdzie wymagane jest, szerokie pole widzenia. Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM w połączeniu z aparatem Canon EOS R5 lub EOS R6, umożliwia osiągnięcie 7-stopniowej stabilizacji obrazu, co otwiera wyjątkowe, dodatkowe możliwości podczas filmowania i fotografowania.
Kompaktowy obiektyw o szerokim polu widzenia
Wykorzystując mocowanie systemu EOS R o dużej średnicy, obiektyw Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM umożliwia doskonałe połączenie szerokiego pola widzenia i wysokiej jakości obrazu –
a wszystko to w kompaktowym układzie optycznym.
Ważąc jedynie 540 g, Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM lokuje się obok kompaktowych, lekkich obiektywów Canon RF 24-105 mm f/4L IS USM i Canon RF 70-200 mm f/4L IS USM, zapewniając gamę obiektywów f/4 o różnych długościach optycznych, które odpowiadają niemal wszystkim potrzebom w zakresie fotografii. Podobnie jak inne obiektywy z tej trójki wyposażono go w to samo mocowanie filtrów o średnicy 77 mm i kompaktową obudowę.
Szeroki zakres ogniskowych Canona RF 14-35 mm f/4L IS USM umożliwia użytkownikom elastyczność w fotografowaniu wielu różnych obiektów, w tym krajobrazów i architektury. Obiektyw charak¬tery¬zuje się minimalną odległością ogniskowania wynoszącą 0,2 m oraz 0,38-krotnym powiększeniem dzięki systemowi tylnego ogniskowania. Sprawia to, że Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM jest szczególnie skuteczny w ograniczonych przestrzeniach, umożliwiając fotografom realizację ujęć całych obiektów.
Optyka i jakość odwzorowania
W obiektywie Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM zastosowano zaawansowaną konstrukcję optyczną składającą się z 3 elementów o ultraniskiej dyspersji i 3 elementów asferycznych formowanych w szkle, z których 1 jest jednocześnie elementem UD i asferycznym. Dzięki szeroko zakrojonym inwestyc¬jom w konstrukcję obiektywu i precyzyjną technologię produkcji elementy te charakteryzują się niesferyczną krzywizną, która zbiera światło w jednym punkcie, redukując aberrację i two¬rząc ostre obrazy, odpowiadające jakości najlepszych obiektywów marki Canon. Elementy te umożliwiają uzyskanie najwyższej rozdzielczości od krawędzi do krawędzi obrazu, co stanowi szczególne wyzwanie w przypadku obiektywów szerokokątnych, w których obecność aberracji sferycznych znacznie wzrasta. W połączeniu z zaawansowanymi, autorskimi powłokami Subwavelength Structure Coating (SWC) oraz Air Sphere Coating (ASC), które zapobiegają pojawianiu się duszków i flary, obiektyw RF 14-35 mm f/4L IS USM umożliwia uzyskanie wyjątkowej ostrości i kontrastu.
Profesjonalne, niezawodne działanie
w przypadku zdjęć i filmów
Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM ma najlepsze cechy serii L, zapewniając fotografom i filmowcom niezmienną precyzję efektów. Konstrukcja, która umożliwia bliskie ogniskowanie, redukuje również zjawisko „oddychania” przy ustawianiu ostrości do mniej niż jednej trzeciej wartości w porównaniu do Canona EF 16-35 mm f/4L IS USM. Silnik Nano USM umożliwia szybką, płynną i cichą pracę systemu AF, a jasność f/4 pozostaje stała w całym zakresie ogniskowych, dzięki czemu nie występują zmiany czasu otwar¬cia migawki ani czułości ISO podczas zmiany ogniskowej. W połączeniu z 5,5-osiowym stabilizato¬rem obrazu (IS), którego możliwości rosną do 7 stopni w przypadku użycia z aparatami Canon EOS R5 i Canon EOS R6, Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM stanowi niezbędne narzędzie pracy dla kamerzystów korzystających z systemu EOS R, zapewniając stabilność ujęć. Fotografowie mogą wykonywać ujęcia z ręki, nawet przy bardzo krótkich czasach otwarcia migawki.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024