Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300284,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D
Obiektyw Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D to doskonały obiektyw dla filmowców posiadających pełnoklatkowe kamery i aparaty z bagnetem Canon RF. Jest niesamowicie jasny, zapewnia szerokie pole widzenia i niezwykłą perspektywę. Wersja Cine została wyposażona w standardowe koła zębate do montażu modułu Follow Focus na obu pierścieniach (przysłony i ostrości). Lekka, kompaktowa konstrukcja świetnie sprawdzi się podczas kręcenia ujęć z ręki i gimbala.
Pokrycie pełnej klatki
Ogniskowa 15 mm świetnie sprawdzi się w połączeniu z kamerami kinowymi i matrycami pełnoklatkowymi. W momencie premiery obiektyw Laowa z transmisją światła na poziomie T/2,1 był najszerszym obiektywem na rynku o takiej specyfikacji. Pole pokrycia obrazu współpracuje również z sensorami VistaVision.
Zaawansowany układ optyczny
Sercem obiektywu jest 12 elementów optycznych rozmieszczonych w 9 grupach. Dwie soczewki asferyczne oraz trzy szkła o bardzo niskiej dyspersji redukują aberrację chromatyczną, sferyczną oraz zniekształcenia do minimum. Powłoka Frog Eye Coating, którą została pokryta zewnętrzna soczewka, chroni przed powstawaniem blików i flar oraz zabezpiecza szkło przed kurzem i zabrudzeniami. Maksymalny otwór przysłony T/2,1 sprawia, że obiektyw doskonale sprawi się w trudnych warunkach oświetleniowych.
Ekstremalnie bliskie spotkanie
Odległość ogniskowania wynosząca 15 cm pozwala filmowcom na elastyczne komponowanie wieloplanowych ujęć o szerokiej perspektywie i płytkiej głębi ostrości. Zaskocz widzów kreatywnością i nietuzinkowymi kadrami.
Dystorsja? Jaka dystorsja!
Ultraszerokokątne pole widzenia to nie jedyna zaleta obiektywu Laowa. Zero-D to gwarancja wyjątkowej jakość obrazu oraz doskonałej kontroli zniekształceń. Obiektyw prawie całkowicie pozbawiony dystorsji jest idealny do nagrywania komercyjnych materiałów architektonicznych, krajobrazowych oraz ujęć z lotu ptaka.
Kompaktowy i wszechstronny
Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D nadaje się do produkcji o dowolnym rozmiarze i rozmachu. Jest na tyle lekki, że świetnie sprawdzi się zarówno przy ujęciach z ręki, jak i zamontowany na gimbalach, profesjonalnych sliderach i kranach kamerowych.
Obiektyw stworzony dla filmowców
W pracy filmowca ciężko jest się obejść bez filtrów ND. Na obiektyw bez problemu zamontujesz wszystkie filtry kołowe o średnicy gwintu 77 mm. Ważny jest również bezstopniowy pierścień który, pozwala na płynną i bezdźwięczną zmianę przysłony podczas filmowania. Zarówno pierścienie ostrości, jak i przysłony posiadają używane w branży filmowej przekładnie o skoku 0,8, dostosowane do silników typu Cine Follow Focus. Manualne ustawianie ostrości za pomocą tego obiektywu to czysta przyjemność. Pierścień działa nienagannie i z wyczuwalnym oporem.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024