testowe Leica Vario-Elmarit-SL 24-70 mm f/2,8 ASPH.![]() Leica Camera AG poszerzyła 6 maja 2021 r. portfolio obiektywów SL-Systemu o kolejny obiektyw zmiennoogniskowy - Leica Vario-Elmarit-SL 24-70 mm f/2,8 ASPH. Jest to uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w reportażu, fotografii podróżniczej, studyjnej, architektury czy pejzażu, a także do portretów, zbliżeń i w produkcjach wideo.
![]()
Przemyślana konstrukcja obiektywu, składająca się z 19 elementów ułożonych w 15 grupach i zapewnia doskonałe parametry optyczne. Aż trzy elementy mają asferyczne powierzchnie po obu stronach. Dziewięć soczewek zostało wykonanych z wysokiej jakości szkła z anomalną częściową dyspersją. Te wszystkie składowe zapewniają doskonałą korekcję chromatyczną w całym zakresie ogniskowych. Wewnętrzne ustawianie ostrości opiera się na pojedynczym, lekkim elemencie obiektywu i wykorzystuje cichy silnik krokowy, aby zapewnić szybkie i precyzyjne działanie autofocusu. Dzięki solidnemu metalowemu korpusowi i ochronie przed wnikaniem wody i pyłu Vario-Elmarit-SL 24-70 mm f/2,8 ASPH. może być używany nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
![]()
Kompaktowe wymiary Vario-Elmarit-SL 24-70 mm f/2,8 ASPH. uzyskano dzięki braku optycznej stabilizacji obrazu. Gdy obiektyw jest zamontowany na aparat SL2 lub SL2-S, matryca, która w tych aparatach jest zawieszona, zapewnia bardzo skuteczną stabilizację obrazu. Dotyczy to zarówno fotografii, jak i nagrań wideo. Przysłona obiektywu Vario-Elmarit-SL 24-70 mm f/2,8 ASPH. składa się z 11 listków - zapewniających harmonijny, okrągły efekt bokeh. Minimalna odległość ostrzenia wynosząca zaledwie 18 centymetrów od płaszczyzny sensora (przy najkrótszej ogniskowej) i 38 centymetrów (przy najdłuższej ogniskowej) daje wyjątkowe możliwości obrazowania nawet przy fotografowaniu z bliskiej odległości.
![]()
data dodania: 07-05-2021
godzina dodania: 10:56
odsłon: 895 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() TAMRON 11-20 mm f/2,8 Di III-A RXD, pierwszy na świecie szerokokątny zoom o jasności f/2,8 z mocowaniem Sony E
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |