Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300561,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Nowe obiektywy Canon RF: RF 70-200 mm f/2,8 i RF 85 mm f/1,2L USM DS - ZNAMY CENY!
ciąg dalszy...
Uzyskanie fenomenalnego efektu bokeh możliwe jest dzięki zaprojektowanej przez Canon, specjalnej powłoce DS. Stworzona w oparciu o technologię powlekania gazowego, warstwa ta charakteryzuje się większą przepuszczalnością światła w centrum soczewki i niższą przepuszczalnością na brzegach kadru. Powłoka DS zastosowana została na przedniej i tylnej soczewce, przez co pozwala na miękkie i płynne odcięcie konturów postaci, dając przyjemny, równomierny efekt bokeh – nie tylko z jednej strony postaci, jak jest to powszechne w przypadku dostępnych na rynku konstrukcji tego typu.
RF 85 mm f/1,2L USM DS to nie tylko doskonałe rozwiązanie do fotografii portretowej. Efekt bokeh, jaki daje nowa konstrukcja, idealnie nadaje się do uzyskania tzw. “cinema look" w materiałach wideo, czyli efektu, do którego dąży wielu twórców filmowych i wideo, od dokumentalistów po osoby zajmujące się profesjonalnymi produkcjami fabularnymi.
Obiektywy optymalizujące doskonałość optyczną firmy Canon
RF 70-200 mm f/2,8L IS USM to pierwszy tego typu obiektyw w swojej kategorii. Innowacyjna konstrukcja optyczna – duża średnica soczewek i mniejsza odległoś między soczewką a matrycą – zapewnia większy poziom swobody konstrukcyjnej, w porównaniu z konwencjonalnymi obiektywami EF. Aby zapewnić najwyższą jakość zdjęć, każdą aberrację z powodzeniem korygują soczewki asferyczne, soczewki UD i Super UD. Dodatkowo też w obiektywie zastosowano powłokę SWC, która zapewnia antyrefleksyjną redukcję efektów flary i ducha.
W obiektywie RF 85 mm f/1,2L USM DS wyeliminowano aberrację chromatyczną, co jest dowodem na zaawansowaną konstrukcję optyczną całej gamy obiektywów RF i skuteczność takich rozwiązań, jak BR3 i soczewki UD. Dzięki antyrefleksyjnej powłoce ASC, redukującej zjawisko ducha i flary oraz efektywnemu rozmieszczeniu elementów asferycznych, zarówno obiektyw RF 85 mm f/1,2L USM DS, jak i RF 70-200mm f/2,8L IS USM czy pozostałe obiektywy RF, umożliwiają profesjonalistom i entuzjastom fotografii uzyskanie doskonałych optycznie obrazów w pożądanym stylu.
Zaprojektowane z myślą o profesjonalistach i entuzjastach fotografii
Podobnie jak w przypadku wszystkich konstrukcji optycznych Canon, modele RF 70-200 mm f/2,8L IS USM i RF 85 mm f/1,2L USM DS zostały zaprojektowane w oparciu o długie konsultacje i opinie klientów. Obydwa obiektywy są odporne na kurz i wodę, co pozwala fotografom radzić sobie w każdych warunkach pogodowych i mieć pewność, że niezależnie od okoliczności, sprzęt nie zwiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie.
Pierścień kontrolny w obiektywach RF 70-200 mm f/2,8L IS USM i RF 85 mm f/1,2L USM DS, który można dowolnie skonfigurować, umożliwia spersonalizowanie i przypisanie podstawowych funkcji, m.in. zmiany przysłony, szybkości migawki czy poziomu ISO. Do tego obiektyw RF 70-200 mm f/2,8L IS USM wyposażono w nowo zaprojektowane mocowanie do statywu, które umożliwia szybką zmianę kadru z horyzontalnego na wertykalny.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024