Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Trzy nowe Sigmy - Sigma 45 mm f/2,8 DG DN/ C, Sigma 35 mm f/1,2 DG DN/ A i Sigma 14-24 mm f/2,8 DG DN/ A
ciąg dalszy...
Sigma 35 mm f/1,2 DG DN | Art.
Jest to pierwszy szerokokątny obiektyw wyposażony w system AF z przysłoną f/1.2 do pełnoklatkowych aparatów Sony z mocowaniem E-mount i aparatów z mocowaniem L-Mount. Obiektyw umożliwia wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości i z przyjemnym dla oka efektem bokeh. Obiektyw doskonale sprawdzi się np. w fotografii portretowej, czy reportażowej gdzie oczekujemy dużej ostrości obrazu i plastycznego rozmycia tła. Sigma 35 mm f/1,2 ukazuje nową koncepcję rozwoju obiektywów linii Art, której celem jest dostarczenie optyki zapewniającej obrazowanie na wysokim poziomie. Dzięki nowym możliwościom konstrukcyjnym, inżynierowie zmniejszyli poziom wszelkich aberracji optycznych, dzięki temu obiektyw dostarcza ponadprzeciętną ostrość obrazu już od przysłony f/1,2.
Pierwszy obiektyw Sigma do aparatów bezlusterkowych z przysłoną f/1,2
Linia obiektywów Art w epoce aparatów bezlusterkowych wchodzi na nowy poziom jakości obrazowania. W obiektywie zastosowano trzy soczewki SLD i trzy soczewki asferyczne, w tym jedną soczewkę dwustronnie asferyczną. W obiektywie łącznie zastosowano 17 soczewek wchodzących w skład 12 grup optycznych.
Oprócz konstrukcji wykorzystującej charakterystykę małego dystansu pomiędzy matrycą a bagnetem, obiektyw współpracuje z wszelkimi korekcjami oferowanymi przez współczesne aparaty. Taka kompilacja technologii korekt aberracji barwnych i geometrycznych, powoduje że obiektyw z powodzeniem może być stosowany z matrycami przekraczającymi rozdzielczość 50 milionów pikseli.
Nowa funkcjonalność podczas fotografowania oraz rejestracji filmów video
Za ustawianie ostrości w obiektywie odpowiada duży, kołowy silnik Hyper Sonic Motor (HSM). Zapewnia on szybką i skuteczna pracę systemu AF, a w przypadku pracy w trybie manualnego ustawiania ostrości (MF) precyzyjnie przesuwa soczewki ostrzące, dynamicznie reagując na ruchy pierścienia ostrości. Pierścień odpowiedzialny za sterowanie przysłoną może zmieniać położenie z wyczuwalnym klikiem, ustalającym określoną wartość lub pracować płynnie co jest bardzo istotne podczas filmowania.
Sigma 35 mm f/1,2 DG DN | Art w naszej porównywarce >>>
Premiera: Sierpień, 2019
Sugerowana cena detaliczna: 6490 zł
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024