testowe Sigma 15 mm f/1,4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art – cena i dostępność![]() ciąg dalszy...
![]()
• Tylny uchwyt filtra Obiektyw ma tylny uchwyt filtra co umożliwia montaż tylnych filtrów arkuszowych. Dostępny jest również mechanizm blokujący, który zapobiega wypadnięciu filtra.
![]() • Specjalnie zaprojektowany przedni dekielek z mechanizmem blokującym i otworami na filtry Do obiektywu przewidziano łatwy w montażu przedni dekiel chroniący przednią soczewkę. W deklu zastosowano nowo opracowane kieszenie do przechowywania filtrów arkuszowych. Zaprojektowany jest on wyłącznie do obiektywu Sigma 15 mm f/1,4 DG DN | Art, skutecznie chroni przednią soczewkę oraz filtry arkuszowe przed zadrapaniami i brudem. Dzięki kieszonkom na filtry, zawsze będą one gotowe do pracy i nie zapomnimy ich zabrać na sesję.
![]()
Cechy charakterystyczne dla linii Art
Oprócz funkcjonalności zarezerwowanych specjalnie do fotografowania gwiezdnych pejzaży, obiektyw jest wyposażony w dodatkowe funkcje ułatwiające codzienne fotografowanie, jak np. przycisk AFL, do którego można przypisać dowolną funkcję. Jak każdy obiektyw DG DN | Art, tak i 15 mm f/1,4 DIAGONAL FISHEYE ma pierścień przysłony z opcją blokady, który może być używany zarówno w trybie „clic” jak i płynnym. Korpus obiektywu jest pyło i bryzgoszczelny, a przednia soczewka jest pokryta powłoką hydrofobową i oleofobową, dzęki czemu z obiektywu można korzystać także w trudnych warunkach atmosferycznych. Za automatyczne ustawianie ostrości odpowiada liniowy silnik HLA, dzięki czemu ostrość jest ustawiana szybko, cicho i niezwykle precyzyjnie.
![]() Ważniejsze dane techniczne :
• Konstrukcja
obiektywu: 15 grup, 21 elementów (4 elementy FLD, 3 elementy SLD, 2 elementy
asferyczne)
• Kąt widzenia: 180° • Liczba listków przysłony: 11 (przysłona zaokrąglona) • Maksymalna przysłona: f/16 • Minimalna odległość ogniskowania: 38,5 cm • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:16 • Wymiary (średnica × długość): 104 mm × 157,9 mm • Masa: 1360 g • Kraj produkcji: Japonia • EAN: SONY E: 85126478650 • EAN L-mount: 85126478698
Akcesoria w zestawie: Futerał, dekiel przedni (LC1040-01), dekiel tylny (LCR II), Łącznik statywowy TS-141, osłona ochronna PT-51, wzornik filtrów żelowych GP-11, pasek naramienny. Obiektyw jest dostępny z mocowaniem: L-Mount, Sony E.
Dostępność i cena Rozpoczęcie sprzedaży opisywanego obiektywu planowane jest na 14 marca 2024 r. Jego cena ma kształtować się na poziome 9990 zł. ARW Na podstawie informacji prasowej
data dodania: 11-03-2024
godzina dodania: 09:31
odsłon: 861 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Panasonic LUMIX S 28-200 mm f/4-7,1 MACRO O.I.S. najmniejszy i najlżejszy na świecie superzoom - cena i dostępność
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Wygraj 2500 euro - EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" - tylko do 15 maja Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" (Street Life). Nowe zasady konkursu mają zwiększyć jego atrakcyjność i umożliwiają udział w konkursie osobom, które nie sa zwolennikami tworzenia serii zdjęć. Konkurs ma dwie kategorie: zdjęcia seryjne i po raz pierwszy zdjęcia pojedyncze. Główna nagroda wynosi 2000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla serii) oraz 1000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla zdjęć pojedynczych). Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy wgrać do serwisu foto-kurier.pl do zakładki zdjęcia seryjne/EISA MAESTRO 2025 pliki o dłuższym boku maksymalnie 1200 pikseli (waga maks. 2 MB). Zdjęcia pojedyncze przyjmowane są poprzez zakładkę EISA MAESTRO'25 w galeriach konkursowych z 2025 roku. Dołącz do zabawy i wygraj nawet 2500 euro. ![]() Nowe kompakty Praktica Dwa nowe aparaty kompaktowe Praktica wyposażone są w obiektywy zmiennoogniskowe, w których zastosowano najnowsze technologie: soczewek asferycznych i szkła o ultraniskiej dyspersji. Praktica Super Zoom 105AF wyposażona jest w obiektyw Prakticar Aspherical Lens Zoom 38-105 mm f/5-12,7, a Praktica Super Zoom 1450AF w... ![]() LIGA FOTO-KURIERA 2023 - II etap pt. "Droga" - zgłoszenia tylko do 17 marca Montaż powstał ze zdjęć następujących osób: Andrzej Bochenski, Xenia Chowaniec, Piotr Grochala, Maciej Nowak, Marek Sas, Robert Sic, Ryszard Warchoł i Bogusław Wójcikiewicz. Oni już wgrali swoje zdjęcia. Zainspiruj się. Zapraszamy do rywalizacji. Łączna pula nagród wzrosła do ok. 20 tys. zł. Dołącz do zabawy na dowolnym etapie konkursu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |