Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Canon R, Nikon Z, Sony E, Micro 4/3
ciąg dalszy...
fot. fdirect.eu
Powłoki SC i MC
Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 z mocowaniem Leica M dostępny jest w dwóch wersjach optycznych SC oraz MC, różniących się ilością zastosowanych powłok antyrefleksyjnych. Soczewki w wersji MC pokryte są wieloma warstwami powłok antyrefleksyjnych, które znacznie redukują flary i odblaski oraz pozostawiają naturalny kolor zdjęć. Wersja SC ma natomiast pojedynczą powłokę, dzięki czemu praca pod światło bywa zdecydowanie bardziej zaskakująca. Mniejsza liczba warstw wpływa także na barwę uzyskiwanych zdjęć, w których dominują klasyczne tony.
Vintage Line dla każdego
Kompaktowy tubus Noktona II 50 mm utrzymany został w klasycznym designie, odwołującym się do obiektywów z minionych dekad. Do wyboru dostępne są aż trzy wersje kolorystyczne: klasyczna czerń, eleganckie satynowe srebro oraz prawdziwa gratka dla miłośników fotograficznej historii - wersja niklowa nawiązująca do lat trzydziestych dwudziestego wieku.
fot. fdirect.eu
Jakość bez kompromisów
Najwyższa jakość wykonania to cecha charakterystyczna dla wszystkich produktów marki Voigtlander. Nie inaczej jest w przypadku drugiej odsłony Noktona 50 mm f/1,5. Niezależnie od wybranej wersji cały tubus obiektywu wykonany został z metalu, dzięki czemu obiektyw zachowa dokładność pracy przez wiele lat. Pierścień ostrości porusza się płynnie, ale z przyjemnym, niezbędnym do precyzyjnej pracy oporem.
Bagnet Leica M
Obiektyw wyposażony został w bagnet typu Leica M, zaprojektowany do aparatów dalmierzowych Leica oraz Voigtlander. Przy użyciu odpowiedniego adaptera bagnetowego, Noktona II 50 mm f/1,5 założyć można na dowolnym aparacie bezlusterkowym Canon R, Nikon Z, Sony E czy Micro 4/3.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024