Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300291,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Voigtländer Nokton 75 mm f/1,5 - znamy cenę, zdjęcia przykładowe
Voigtländer Nokton 75 mm f/1,5 to obiektyw z ręcznym ustawianiem ostrości dedykowany do wykonywania fotografii portretowej i reportażowej. Do uzyskania ładnego bokeh producent użył aż 12-listkowej przysłony. Znamy cenę obiektywu.
Krótkie tele
75 mm to ogniskowa, która zamyka linię superjasnych obiektywów producenta, stanowiąc idealne dopełnienie systemu złożonego z Noktonów 21 mm f/1,4, 35 mm f/1,2, 40 mm f/1,2 oraz 50 mm f/1,2. Wąski kąt widzenia sprawia, że obiektyw idealnie sprawdza się w portrecie i fotografii produktowej, pozwalając wyselekcjonować temat zdjęcia z chaosu otoczenia.
Optyczny majstersztyk
Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 7 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach, co tworzy znany i sprawdzony układ krótkiego teleobiektywu. To, co Noktona 75 mm f/1,5 wyróżnia z "tłumu" podobnych konstrukcji, to rodzaj i jakość zastosowanych elementów. 3 soczewki o anormalnej dyspersji oraz jeden element obustronnie asferyczny. To one odpowiedzialne są za rewelacyjną jakość obrazowania, wysoki, lecz nie bezlitosny mikrokontrast oraz przepiękne renderowanie. Nowy Nokton gotowy jest do współpracy ze współczesnymi aparatami, wyposażonymi w elektroniczne matryce o dużych rozdzielczościach.
fot. mat. inf. Foxfoto s.c.
12 listków perfekcji
W układzie optycznym Noktona 75 mm jest użyta aż dwunastolistkowa przysłona, umożliwiającą regulację w zakresie do f/1,5 do f/16. Przy małych wartościach przysłony umożliwia ładne rozmycie tła oraz dobrą separację tematu głównego, dzięki czemu obiektyw docenią właśnie portreciści. Po przymknięciu przysłony do wyższych wartości uzyskujemy idealnie ostry "instrument", który doskonale sprawdzi się w reportażu, fotografii produktowej czy krajobrazowej.
fot. mat. inf. Foxfoto s.c.
Vintage line
Wykonany w całości ze stopu metalu tubus nowego Noktona utrzymany został w klasycznym designie, odwołującym się do obiektywów z lat 50-tych ubiegłego wieku. Nienaganna praca pierścieni ostrości oraz przysłony znana z konstrukcji producenta nie zawodzi i w tym przypadku. Gęsto ząbkowane pierścienie zapewniają pewny chwyt i umożliwiają precyzyjną kontrolę, potrzebną nie tylko w fotografii, ale także przy nagrywaniu filmów. Obiektyw dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej czerni oraz satynowo srebrnej.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024