Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
HD PENTAX-DA FISH-EYE 10-17 mm f/3,5-4,5ED „Rybie oko” z najnowszą powłoką HD dla aparatów z bagnetem K
10 lipca 2019 r. właściciel marki Pentax poinformowała, że wkrótce do sprzedaży trafi najnowszy obiektyw HD PENTAX-DA FISH-EYE10-17 mm f/3,5-4,5 ED. Model powstał na bazie smc PENTAX-DA FISH-EYE 10-17 mm f/3,5-4,5ED(IF). Zastosowano w nim najnowszy typ wielowarstwowych powłok HD, które umożliwiają uzyskanie zdjęcia o wysokim kontraście i redukują efekt flary oraz refleksów podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych.
Obiektyw stworzono z myślą o aparatach z mocowaniem K. Jego budowa umożliwia również zdjęcie osłony obiektywu. Dzięki temu podczas fotografowania aparatem Pentax K-1 lub K-1 II można uzyskać niemal okrągły obraz.
Główne cechy obiektywu
1. Najnowsza powłoka HD
W tym modelu wykorzystano najnowsze wielowarstwowe powłoki HD. Te, w porównaniu do konwencjonalnych wielowarstwowych powłok, redukują o 50% refleksy w widzialnym zakresie światła, a także poprawiają jego przepuszczalność. Minimalizuje to występowanie zakłóceń podczas robienia zdjęć w wymagających warunkach oświetleniowych. W obiektywie zastosowano nisko dyspersyjny element szklany (ED) efektywnie kompensujący aberrację chromatyczną.
2. Rybie oko z zoomem
W aparatach cyfrowych z matrycą APS-C obiektyw umożliwia uzyskanie obrazu obejmującego kąt widzenia 180° (ogniskowa 10 mm) oraz wiele interesujących efektów m.in. deformacji perspektywy, zniekształceń fotografowanych obiektów czy pan fokus.
3. Nowa obudowa
Nowy obiektyw zachował wymiary PENTAX-DA 10-17 mm f/3,5-4,5 ED(IF), ale całkowicie zmieniono jego obudowę. Zastosowano w niej rozwiązania znane z najnowszych obiektywów z serii DA- i D FA. Przy czym ten model zachował bardzo niską wagę i kompaktowe wymiary.
4. Powłoki SP
Dzięki zastosowaniu powłok SP (Super Protect) bardzo łatwo jest usunąć z soczewki obiektywu wodę, drobinki kurzu czy inne zabrudzenia.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024