Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Canon RF 24-240 mm f/4-6,3 IS USM - nowy pełnoklatkowy zoom do bezlusterkowców EOS R, to nie jest test - znamy cenę!
9 lipca 2019 r. Canon rozszerzył swoje portfolio obiektywów do pełnoklatkowych bezlusterkowców EOS R i EOS RP o model RF 24-240 mm f/4-6,3 IS USM. Prezentowany obiektyw to rozwiązanie dla kreatywnych entuzjastów fotografii, rozpoczynających swoją przygodę z systemem EOS R.
Dzięki uniwersalnej ogniskowej 24-240 mm i 10-krotnemu zoomowi, ten kompaktowy obiektyw otwiera szeroką przestrzeń kreatywnych możliwości i pozwala uchwycić wyjątkowe obrazy w formacie pełnej klatki. Nowy model sprawdzi się szczególnie podczas podróży, kiedy za pomocą jednego obiektywu chcemy utrwalić zarówno szerokie kadry, jak i zbliżenia.
Po lutowych zapowiedziach Canona o rozszerzeniu serii RF o sześć nowych modeli obiektywów, RF 24-240 mm f/4-6,3 IS USM jest drugim obiektywem – po RF 85 mm f/1,2 L USM – zaprezentowanym w 2019 r. Co więcej, RF 24-240 mm f/4-6,3 IS USM ma największy zakres zmiany ogniskowych spośród tegorocznych premier obiektywów RF.
Lekki i przystępny cenowo
Ważący zaledwie 750 g, RF 24-240 mm f/4-6,3 IS USM cechuje się doskonałym stosunkiem wagi do zakresu ogniskowej, przez co jest niezwykle uniwersalny i mobilny jednocześnie. Dzięki 10-krotnemu zoomowi i jasności f/4-6.3, nowy obiektyw jest też niezwykle wszechstronny. Ogniskowa 24 mm idealnie nadaje się do zdjęć grupowych oraz fotografii krajobrazu (w tym krajobrazu miejskiego), natomiast ogniskowa 240 mm świetnie sprawdzi się w fotografii sportowej oraz podczas imprez masowych czy fotografowania dzikich zwierząt i ciasnych portretów. Dzięki pierścieniom regulacji ostrości oraz zmiany ogniskowej (z opcją blokady), RF 24-240 mm f/4-6,3 IS USM umożliwia precyzyjną kontrolę przy każdym ujęciu. Z kolei zmniejszenie odległości między tylną soczewką a korpusem, umożliwiło konstruktorom na zaprojektowanie obiektywu, który maksymalizuje jakość obrazu i umożliwia fotografom jeszcze bardziej wykorzystać potencjał pełnoklatkowych korpusów EOS R i EOS RP.
Wyjątkowa jakość obrazu z funkcją AF i stabilizacją
RF 24-240 mm f/4-6,3 IS USM jest pierwszym obiektywem do pełnoklatkowych bezlusterkowców Canona, wyposażonym w 5-stopniową, dynamiczną stabilizacją obrazu, która umozliwia fotografującym niewiarygodny komfort podczas wykonywania zdjęć z ręki – nawet przy bardzo krótkich czasach otwarcia migawki. Ta funkcjonalność umożliwia rejestrowanie zarówno krystalicznie czystych ujęć przy słabym oświetleniu, jak i nagrywania stabilnych filmów – z czasem otwarcia migawki na poziomie 1/8 s, co świetnie sprawdzi się m.in. podczas spontanicznego nagrywania wideo z podróży. Dzięki autofokusowi Nano USM, który łączy w sobie zalety STM i pierścieniowego USM – z pokryciem Dual Pixel CMOS AF dla niemal całej powierzchni kadru (88 proc. w poziomie i 100 proc. w pionie) – nowy obiektyw działa niezwykle szybko, cicho i płynnie w trakcie filmowania, co umożliwia uzyskanie najwyższej jakości materiału wideo.
Wygląd na miarę systemu EOS R
Obiektyw RF 24-240 mm f/4-6,3 IS USM stanowi świetne dopełnienie najlżejszego pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon – EOS RP. Zaprezentowany we wrześniu 2018 r. system EOS R, dzięki nowo zaprojektowanemu mocowaniu RF, zapewnia wyjątkowe możliwości optyczne, najszybszy na świecie AF oraz usprawnioną komunikację między korpusem a obiektywem. Szybkie działanie, doskonała ergonomia oraz bezkompromisowa jakość obrazu znajdują się bowiem w centrum funkcjonowania systemu EOS R, którego integralną część stanowi najnowszy obiektyw.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024