testowe Fujinon MKX 18-55 mm T2.9 oraz Fujinon MKX 50-135 mm T2.9![]() Firma Fujifilm oprócz zaprentowanego X-H1 (pisaliśmy o tym tym tutaj), poinformowała o wprowadzeniu nowych obiektywów Fujino: MKX18-55 mm T2.9 (MKX18-55 mm) oraz MKX50-135 mm T2.9 (MKX50-135 mm). Obiektywy mają mieć wysoką jakość optyczną oraz mają być wygodne w obsłudze przy filmowaniu. Obiektywy te są pierwszymi w pełni manualnymi obiektywami kinematograficznymi kompatybilnymi z systemowymi aparatami serii X.
![]() Szybki wzrost popularności filmowania i produkcji wideo udostępnianej w Internecie idzie w parze z powiększającymi się możliwościami realizacji filmów o stosunkowo niskim budżecie z wykorzystaniem cyfrowych aparatów fotograficznych. Mając to na względzie, firma Fujifilm wprowadziła do oferty w 2016 roku aparat “FUJIFILM X-T2” , który obsługuje filmowanie 4K. Aby jeszcze pełniej wspierać rosnące potrzeby w zakresie produkcji wideo, obecnie wprowadzany jest aparat “FUJIFILM X-H1”, który będzie posiadał cały szereg nowych i rozbudowanych funkcji wideo takich jak: “5-osiowa, zintegrowana w korpusie stabilizacja obrazu (IBIS) o maksymalnej efektywności 5.5 EV*1, nowy tryb symulacji filmu światłoczułego “ETERNA” idealnie sprawdzający się podczas filmowania czy też tryb filmowania z wysoką częstotliwością kadrów -“1080/120P”. *1 Przy współpracy z obiektywem XF35 mm f/1,4 R.
*2 Format mocowania obiektywu opracowany przez SONY Corporation.
![]()
Obiektywy “MKX18-55mm” oraz “MKX50-135mm” pokrywają zakres 18-135mm, czyli najczęściej wykorzystywane ogniskowe w produkcji wideo oraz mają stały współczynnik przysłony T2.9*4 w całym zakresie zoomu, co pozwala na zachowanie niewielkiej głębi ostrości i uzyskiwanie pięknego efektu bokeh. Konstrukcja obiektywów została zoptymalizowana pod względem filmowania. Zminimalizowane zostało przesuwanie ostrości oraz zmiana osi optycznej podczas regulacji zoomu oraz zredukowane jest "oddychanie" obiektywu (zmiana kąta widzenia w czasie regulacji ostrości). Obiektywy posiadają trzy pierścienie zapewniające manualną, nienależną obsługę regulacji ostrości, zoomu oraz otworu przysłony. Każdy z pierścieni ma skok koła zębatego*54 wynoszący 0.8M (moduł). Pierścień ostrości może być obracany aż do 200 co ułatwia precyzyjne ustawianie ostrości. Cechy te sprawiają, że nowe obiektywy są bardzo wygodne i poręczne w obsłudze.
*4 Wartość T to indeks wskazujący jasność obiektywu w oparciu o wartość F
przysłony oraz współczynnik transmisji. Im mniejsza wartość T, tym
większa ilość światła jest transmitowana przez obiektyw.
Zaawansowana jakość optyczna w lekkim i kompaktowym obiektywie
data dodania: 15-02-2018
godzina dodania: 10:16
odsłon: 4003 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |