Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Witaj w świecie bez dystorsji - Sigma 14-24 mm f/2,8 DG HSM | Art.
Sigma zaprezentowała nowy zmiennoogniskowy ze stałym światłem f/2,8 obiektyw z linii Art - 14-24 mm f/2,8 DG HSM. Jak podaje producent wyeliminowano
w nim zjawisko dystorsji.
Nowy standard jasnego szerokokątnego obiektywu zoom
Wykorzystując ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji obiektywów fotograficznych, SIGMA Corporation sięga po najnowsze technologie, dzięki którym może po raz kolejny zaoferować obiektyw wyznaczający nowy standard jakości wśród szerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych.
Znakomita jakość obrazu obiektywów z linii Art
Wydajność optyczna obiektywu została dostosowana do wymogów aparatów wyposażonych w 50+ megapikselowe matryce, zapewniając ponadprzeciętne parametry optyczne w całym zakresie ogniskowych. Nie bez powodu obiektyw 14-24mm F2.8 DG HSM | Art ma tak skomplikowana budowę.
Zawiera trzy soczewki wykonane ze szkła fluorytowego FLD, trzy z niskodyspersyjnego szkła SLD
i aż trzy elementy asferyczne. Odpowiednie dobranie soczewek o wysokim współczynniku załamania światła skutecznie niweluje szereg optycznych aberracji. W efekcie obiektyw oferuje doskonałą jakość kontrastowego obrazu o wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu skomplikowanych elementów asferycznych inżynierowie SIGMA niemal wyeliminowali zjawisko dystorsji. W ultraszerokokatnym obiektywie pełnoklatkowym dystorsja na poziomie 1%[przy ustawieniu ostrości na nieskończoność] ucieszy wielu fotoreporterów i fotografów architektury oraz krajobrazu. Aby zapewnić swobodną pracę w silnie oświetlonym środowisku, każda z soczewek została pokryta opracowanymi przez SIGMA CORPORATION warstwami antyrefleksyjnymi, likwidującymi bliki i flary. Przyjemne dla oka rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia zapewnia 9-cio listkowa przysłona kołowa.
Kompatybilny z korekcją aberracji Canon.
Obiektyw z bagnetem Canon, jest kompatybilny z funkcją korekcji aberracji występującą w aparatach marki Canon[funkcja nie jest dostępna przy wszystkich aparatach Canon. Poszczególne korekcje mogą się różnić w zależności od modelu aparatu Canon]. Aparaty Canon wyposażone w opcję korekty aberracji i dystorsji dodatkowo niwelują ewentualne odchylenia, oddając jeszcze bardziej doskonały obraz.
Stworzony dla wymagających
Podobnie jak obiektywy marki SIGMA z linii Sport, SIGMA 14-24mm F2.8 DG HSM | Art. posiada obudowę o podniesionej odporności na przenikanie pyłków i wilgoci. Dzięki uszczelnieniom na bagnecie, przy pierścieniu zoom i pierścieniu ostrości oraz na pozostałych łączeniach, pozwala fotografom na pracę w warunkach dużej wilgotności lub zapylenia. Dodatkowo przednia soczewka jest pokryta ochronnymi powłokami hydro- i olejo-fobowymi, które ułatwiają jej czyszczenie. W obiektywie zastosowano szybki i precyzyjny silnik HSM, pozwalający na dowolne doostrzenie bez konieczności przełączania w tryb MF. Mosiężny bagnet zapewnia doskonałe spasowanie z aparatem i dużą wytrzymałość na obciążenia.
Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem MC-11, dzięki któremu użytkownicy systemu Sony E mają możliwość podłączenia obiektywu z mocowaniem Canon.
Obiektyw jest objęty możliwością odpłatnej wymiany mocowania.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024