testowe Tamron SP 70–200 mm f/2,8 Di VC USD G2: trafia w punkt - test Foto-Kurier 10/2017![]() SP 70–200 mm f/2,8 Di VC USD G2 (model A025) to kolejna wersja zoomu pełnoklatkowego Tamrona o takim zakresie ogniskowych i stałym świetle. Wyposażono go m.in. w skuteczny system stabilizacji, mocowanie statywowe i silnik autofocusu USD. W sierpniu obiektyw trafił do naszego laboratorium. W dalszej części przedstawiamy nasze spostrzeżenia oraz wyniki pomiarów.
![]()
Tamron SP 70–200 mm f/2,8 Di VC USD G2 to trzeci obiektyw Tamrona z taką ogniskową i otworem względnym f/2,8. Pierwsza wersja, SP AF 70–200 mm f/2,8 Di LD IF Makro , została zaprezentowana w 2007 roku, obiektyw ten cieszył się dużym powodzeniem, jednak użytkownicy jego narzekali na zbyt wolny autofocus i brak stabilizacji. Kolejna wersja Tamrona – SP 70–200 mm f/2,8 Di VC USD – pojawiła się we wrześniu 2012 roku. Model ten miał szybki i cichy system AF oraz skuteczną stbilizację obrazu VC (więcej o tym modelu można przeczytać w teście w FK 10/2013). W lutym tego roku Tamron zaprezentował trzecią wersję zoomu 70–200 mm: SP 70–200 mm f/2,8 Di VC USD G2. I test tego modelu z 20-milionową matrycą Canona EOS 6D prezentujemy na naszych łamach.
![]() Fot. Piotr Borys
Mechanika i ergonomia
data dodania: 31-10-2017
godzina dodania: 09:30
odsłon: 4820 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() SIGMA 16 mm f/1,4 DC DN | Contemporary - jasny, szerokokątny obiektyw z mocowaniem Sony-E i Micro Cztery Trzecie
![]() Poznaj tematy Ligi Foto-Kuriera 2025 - pula nagród przekroczyła już 13,5 tys. złotych Dołącz do konkursu na dowolnym jego etapie. LIGA Foto-Kuriera 2025 ma 9 -etapów. Zdjęcia jpg (RGB) mieszczące się w kwadracie 1200 x 1200 (mniejsze niż 2 MB) pikseli można wgrywać do serwisu zgdonie z terminarzem podanym dalej. Zapoznaj się z regulaminem konkursu i pulą nagród comiesięcznych i finałowych. Wartość nagród przekroczyła już 13 tysięcy zł. ![]() OKIEM EKSPERTÓW ocena zdjęć użytkowników portalu - Foto-Kurier 1-2/25 Marta Darowska i Tadeusz Koniarz, eksperci nie tylko w dziedzinie fotografii, poddają swojej opinii wybrane zdjęcia użytkowników galerii foto-kurier.pl. Wgrywaj zdjęcia do serwisu jeśli chcesz, żeby nasi eksperci omówili je na łamach Foto-Kuriera. Tym razem swoją uwage skupili między innymi na zdjęciu, którego autorem jest Daniel Mopert, następnym razem może to być seria lub pojedyncze zdjęcie wgrane przez Ciebie. ![]() Nikkor Z 28-135 mm f/4 PZ ujrzał światło dzienne - znamy cenę 13 lutego 2025 r. Nikon wprowadził na rynek obiektyw do filmowania Nikkor Z 28-135mm f/4 PZ. Obiektyw powstał z myślą o filmowcach pracujących w pojedynkę lub z małymi ekipami. Umożliwia nagrywanie materiałów w rozdzielczości do 8K bezpośrednio z aparatu i jest wystarczająco lekki, aby filmować z ręki. Został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wyjątkowych możliwości filmowcom korzystającym z pełnoklatkowych aparatów Nikon z serii Z, takich jak Nikon Z9 czy Nikon Z8. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |