Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300281,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Nowy lekki i niewielki zoom Sony FE 24–105 mm f/4 G OSS
Sony powiększa ofertę obiektywów do korpusów z pełnoklatkową matrycą obrazu o lekki i niewielki zoom FE 24–105 mm f/4 G OSS pokrywający zakres od szerokiego kąta do średniego teleobiektywu. Nowy obiektyw zmiennoogniskowy z mocowaniem typu E łączy poważne możliwości przy fotografowaniu i filmowaniu z kompaktową konstrukcją.
Firma Sony wprowadziła kolejny model z systematycznie rozwijanej linii obiektywów z mocowaniem typu E przeznaczonych do korpusów pełnoklatkowych: zoom FE 24–105 mm F4 G OSS (model SEL24105G).
Nowy obiektyw pokrywa popularny zakres ogniskowych: od 24 do 105 mm. Łączy ponadprzeciętne, charakterystyczne dla serii G Lens™ parametry obrazu z najniższą w swojej klasie wagą , do maksimum zwiększającą uniwersalność i użyteczność.
Model FE 24–105 mm F4 G OSS znajdzie zastosowanie w fotografii krajobrazowej, portretowej, ślubnej itp. Jest wyposażony w szybki, precyzyjny i cichy napęd systemu AF, dzięki czemu znakomicie uzupełnia bogatą ofertę aparatów Sony z mocowaniem typu E, używanych zarówno do fotografowania, jak i filmowania.
Zaawansowane parametry optyczne i znakomita rozdzielczość
Nowy obiektyw Sony FE 24–105 mm F4 G OSS wyróżnia się znakomitą ostrością obrazu nawet w rogach kadru, niezależnie od ustawienia ogniskowej. W całym zakresie zoomu można także uzyskać piękny efekt „bokeh”, czyli miękkie rozmycie nieostrych fragmentów obrazu.
Wysoka jakość obrazu to zasługa zaawansowanej konstrukcji optycznej z czterema soczewkami asferycznymi, w tym dwiema niezwykle precyzyjnymi soczewkami AA (zaawansowanymi asferycznymi). Są one połączone z trzema strategicznie rozmieszczonymi soczewkami z niskodyspersyjnego szkła ED, które kompensują aberrację chromatyczną i zapewniają maksymalną rozdzielczość.
Firmowa powłoka Sony Nano AR tłumi refleksy i tzw. duszki, a przysłona kołowa gwarantuje wysoką jakość efektu „bokeh” — charakterystyczną dla całej serii Sony G.
Zwarta, lekka konstrukcja i uniwersalność podczas zdjęć
Nowy model FE 24–105 mm F4 G OSS waży tylko 663 gramy , jest więc najlżejszym obiektywem w swojej klasie . Po zainstalowaniu go na jednym z miniaturowych korpusów Sony z mocowaniem typu E powstaje poręczniejszy, bardziej mobilny zestaw, który zapewnia fotografującemu lub filmującemu użytkownikowi większą swobodę pracy.
Poza zwartą konstrukcją i uniwersalnym zakresem ogniskowych 24–105 mm atutem nowego obiektywu jest minimalna odległość ostrzenia: wynosi ona zaledwie 1,25 ft, co oznacza możliwość wykonywania imponujących ujęć zbliżeniowych. W uzyskaniu ostrych, niezamazanych zdjęć robionych z ręki pomaga wbudowany optyczny stabilizator obrazu.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024