Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300291,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Sigma 500 mm f/5,6 DG DN OS | Sports – sony E i L-mount – dostępność i cena
21 lutego 2024 r. Sigma zaprezentowała, między innymi, ultrateleobiektyw Sigma 500 mm f/5,6 DG DN OS | Sports – lekki i poręczny stałoogniskowy z linii Sports, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych z mocowaniem EF i L.
Sigma 500 mm f/5,6 DG DN OS | Sports to stałoogniskowy ultrateleobiektyw przeznaczony do aparatów bezlusterkowych, charakteryzujący się połączeniem wyjątkowej jakości obrazu z niezwykle kompaktową i lekką obudową. Dzięki zastosowaniu wielu specjalistycznych soczewek ze szkła o niskiej dyspersji, firmie SIGMA udało się znacznie zmniejszyć konstrukcję obiektywu bez użycia dyfrakcyjnych elementów optycznych. Jednocześnie obiektyw osiągnął wysoką rozdzielczość, która spełnia oczekiwania stawiane obiektywowi o ogniskowej 500 mm. Korpus obiektywu, składający się głównie z precyzyjnych części polimerowych. Charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania i odpornością na warunki atmosferyczne. Jest to konstrukcja odporną na kurz i zachlapania.
Poręczny obiektyw 500 mm o wysokich parametrach optycznych; fot. Guillaume Bily
Dzięki najnowszym technikom inżynieryjnym, skutecznie udało się zminimalizować wymiary obiektywu (107,6 mm × 235 mm) i zachować wysoki poziom ostrości obrazu i ładną jego plastykę.
Z przodu obiektywu zastosowano skomplikowane soczewki ze specjalnych szkieł o niskiej dyspersji, przez co obiektyw zapewnia zarówno wysoką zdolność korekcji aberracji, jak i niewielką długość całkowitą. Omawiany obiektyw został wyprodukowany w japońskim Aizu, co jest gwarantem wysokiej precyzji montażu i obróbki każ-dej soczewki. Według producenta obiektyw doskonale koryguje wszelkie aberracje, zwłaszcza osiową aberrację chromatyczną, której korpus aparatu nie jest w stanie skorygować, zapewniając stabilną, wysoką rozdzielczość od centrum, aż po brzegi kadru.
fot. Guillaume Bily
Świetna praca pod światło
Sigma 500 mm f/5,6 DG DN OS | Sports wykorzystuje w swoim układzie optycznym soczewki refrakcyjne, aby zapobiegać odblaskom i zjawom, które są charaktery-styczne dla dyfrakcyjnych elementów optycznych. Dzięki temu nawet przy pracy pod światło, powinniśmy uzyskać ostre i kontrastowe obrazy.
Szybki AF z napędem liniowym HLA
W obiektywie zastosowano autorski liniowy napęd Sigmy HLA (High-response Linear Actuator), który charakteryzuje się dużą szybkością i dokładnością działania, a także bardzo cichą pracą. W połączeniu z układem AF aparatu, uzyskujemy bardzo efektywne śledzenie poruszających się obiektów, co jest szczególnie istotne np. w fotografii sportowej, przyrodniczej czy fotografii lotniczej.
fot. Dariusz Breś
Najnowszy algorytm stabilizacji optycznej OS2 niezwykle skutecznie redukuje drgania do poziomu 5 EV (na podstawie wytycznych CIPA). Obiektyw ma 2 tryby działania systemu OS:
- tryb 1 do fotografowania ogólnego,
- tryb 2 idealnie nadaje się do panoramicznych ujęć sportów motorowych i innych (zapewnia skuteczną stabilizację obrazu nawet gdy obiekt jest śledzony w pionie lub ukośnie. Niezależnie od orientacji panoramowania, otrzymujemy ostry obraz).
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024