Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300557,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Nikon Photo Contest
Zostało tylko 6 dni na zgłoszenia w 37. międzynarodowym konkursie fotograficznym Nikon Photo Contest. Zgłoszenia będą przyjmowane do godziny 5.00 rano, 31 stycznia 2019 r. (CET).
W 37. edycji Nikon Photo Contest prace przyjmowane są w trzech kategoriach, a każda z nich ma inny temat:
„Open”, której tematem przewodnim jest „Change” (Zmiana) – zgłaszane fotografie mają przedstawiać zmiany, którymi fotografowie chcą się podzielić ze światem, od pracy po styl życia i klimat.
„Next Generation”, otwartej dla fotografów w wieku do 25 lat, która skupia się na „Identity” (Tożsamość). Przesłane prace powinny ukazywać proces odkrywania tożsamości przez młodsze pokolenia.
„Short Film”, w której zdjęcia mają opowiadać o „Hope” (Nadzieja) – optymistycznej wizji przyszłości.
Fotografia jest uniwersalnym językiem komunikacji. Poprzez Nikon Photo Contest firma Nikon chce wspierać rozwój społeczności, która w ten właśnie sposób pragnie wyrażać swoje emocje, niezależnie od doświadczenia, pochodzenia czy wykształcenia. To podejście odzwierciedla fakt, że w edycji 2016-2017 Nikon Photo Contest 76 356 zgłoszenia napłynęły ze 170 krajów i regionów.
Zgłoszone prace będzie oceniać jury, któremu przewodniczy Neville Brody (dyrektor artystyczny). Brody tworzy od ponad trzydziestu lat, a jego prace były publikowane w wielu miejscach - od okładek albumów po materiały marketingowe międzynarodowych przedsiębiorstw. Jego zdjęcia stanowią inspirację dla wielu artystów oraz fotografów. W skład jury wejdą również: Delly Carr, fotograf sportowy i Ambasador Nikon (Australia), Parker Fitzgerald, fotograf, dyrektor kreatywny w Ransom Limited (USA), Jill Furmanovsky, autorka słynnych portretów muzyków rokowych (Wielka Brytania), Carol Guzy, fotoreporter i Ambasador Nikon (USA), Keith Ladzinski, fotograf specjalizujący się w fotografii historii naturalnej, sportów ekstremalnych i reklamowej oraz Ambasador Nikon (USA), Nadia Meli, która zajmuje się głównie fotografią ślubną oraz jest Ambasadorem Nikon (Włochy), Miho Odaka, kurator wystaw fotograficznych (Japonia), Wing Shya, artysta – fotograf (Hong Kong), Bharat Sikka, fotograf sztuk pięknych (Indie), Gisli Snaer, Dyrektor & CEO London Film School (Islandia), Jeffrey Wu, profesjonalny fotograf natury (Kanada).
Brody tak komentuje przyszłość fotografii: “Fotografia jest stosunkowo nowym elementem cywilizacji. Jeszcze niedawno była zarezerwowana dla elit, ekspertów – dziś każdy może być fotografem. Jednakże mimo że wszyscy umiemy pisać i czytać, to świat nadal potrzebuje wielkich pisarzy. Wszechobecność fotografii pozwoli w przyszłości wielu osobom wkroczyć w nowy, ekscytujący świat. Mam nadzieję, że właśnie to zobaczymy w tegorocznej edycji Nikon Photo Contest.”
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024