Wydania FK: 176,
publikacje: 9348,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300595,
użytkownicy: 9920
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
XXX Pomorskie spotkania z diaporamą (konkurs pod patronatem FIAP)
Diaporamy zgłoszone do konkursu mogą mieć formę impresji, etiud, reportaży, ilustracji piosenek, esejów, opowiadań, eksperymentów, itd. o tematyce dowolnej. Każdy autor może przedstawić do 2 prac pod warunkiem nadesłania karty zgłoszenia i opłacenia akredytacji w do 6 października 2009 r. Koszt akredytacji uczestników wynosi 30 zł. (konto: B. G. K. O/Szczecin 56 1130 1176 0022 2047 7820 0001)
data nadsyłania: 6.10.2009
Diaporamy mogą być zgłaszane w dwóch działach:
I. Diaporama klasyczna (z wykorzystaniem rzutników do przeźroczy) – konkurencja krajowa,
II. Diaporama cyfrowa (z wykorzystaniem projektora multimedialnego) – konkurencja
międzynarodowa.
Diaporamy zgłoszone do prezentacji muszą odpowiadać wymogom określonym przez regulamin projekcji FIAP (dokument nr 2003/301 i 2003/301-AV-E): limit czasu przeznaczony na prezentację prac 1 autora nie może przekroczyć 12 minut, - Ilość obrazów (przeźroczy) w jednej diaporamie – dowolna. Diaporamy klasyczne: projekcja „przednia” autorska, prowadzona z projektorów na ekran (1 pole obrazowe) ze stanowiska na sali kinowej. Dźwięk zapisany na kasecie magnetofonowej lub płycie CD.
Diaporamy cyfrowe: płyta CD, rozdzielczość zdjęć 1024x768 pix, dźwięk w formacie MP3(zalecany) lub WAVE, plik startowy samouruchamiający się, w trybie pełnoekranowym, w formacie EXE (przygotowany.w programach, np: Pictures To Exe, Pro Show Gold, Wings Platinum, MObjects, Lanterna Magica, itp.) Płyta CD z opisem na etykiecie (imię i nazwisko autora, tytuł diaporamy, czas trwania, użyty program, e-mail i telefon autora) powinna zawierać - katalog o nazwie- z plikami: diaporama (tytuł.exe) - nazwisko i imię autora, zdjęcie autora w rozdzielczości 600x800 pix, krótka notka biograficzna, afisz dotyczący diaporamy w rozdzielczości 1500x1100 pix.
Nagrody: medale FIAP (złoty, srebrny, brązowy) – tylko w dziale „Diaporama cyfrowa”, medale Fotoklubu RP (złoty, srebrny i brązowe), medale Fotoklubu „Zamek”, wyróżnienia, nagrody specjalne i dyplomy, uczestnicy konkursu otrzymają katalog oraz dyplom uczestnictwa.
Organizatorzy zapewniają sprzęt projekcyjny i nagłaśniający:
- komputer PC (system Windows XP) i projektor multimedialny,
- magnetofon kasetowy stereofoniczny, odtwarzacz CD,
- nagłośnienie (wzmacniacz stereo).
Organizator nie zapewnia rzutników do projekcji diaporam klasycznych.
adres: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, 70-540 Szczecin, ul. Korsarzy 34, tel. 091/433 49 71, www.fotoklub.zamek.szczecin.pl, e-mail: ara@zamek.szczecin.pl, fax 091/ 434 79 84, Komisarz Konkursu – Leszek Kurpiewski
Kalendarz Lavazza 2025 autorstwa Omara Victora Diopa przedstawia wartości firmy 130 lat po jej narodzinach. Nikt z nas nie wie, czy 130 lat temu Luigi Lavazza wyobrażał sobie, że mieszanka kawy Lavazza, którą właśnie stworzył, będzie ucieleśnieniem tak bezprecedensowych wartości, że będą one nadal aktualne ponad sto lat później? Z pewnością miał taką nadzieję, ponieważ wierzył, że sekret wysokiej jakości kawy tkwi właśnie w składzie mieszanki, a jego wizjonerskie podejście sprawiło, że dostrzegł jej potencjał jako cennego surowca, który połączy historie milionów ludzi przy filiżance gorącego napoju. Odtworzenie idei „mieszania” w kalendarzu powierzono Omarowi Victorowi Diopowi francusko-senegalskiemu fotografowi.
Tysiące sesji zdjęciowych za nią, setki publikacji, dziesiątki wystaw, kilka wydanych książek – właśnie świętuje 15-lecie studia fotograficznego i ponad 15 lat doświadczenia w zawodzie. Gdy zaczynała swoją przygodę z fotografią to nie spodziewała się, że wykonywany przez nią zawód jest tak daleki od tego, co wszyscy sobie wyobrażamy i że nawet największa pasja może nie wytrzymać zderzenia z rzeczywistością. Ale jest też osobą, która oczywiście drugi raz wybrałaby ten zawód ponownie, gdyż fotografia i podróże to cała ona – to jej DNA. Warto zapoznać się z jej spojrzeniem na fotograficzny świat.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024