testowe EISA MEASTRO 2013-2014 "Makro / Z bliska" - wyniki eliminacji krajowych (pełna wersja artykułu z FK 7/2013)![]() ciąg dalszy...II miejsce w konkursie i kupon na zakupy w sklepie – sklep.foto-kurier.pl – o wartości 600 zł otrzymał Jarosław Blaminsky z Warszawy.
![]() "World of drops - in yellow and blue", fot. Jarosław Blaminsky.
![]() "World of drops - bloody pearl", fot. Jarosław Blaminsky.
![]() "World of drops - blue glass", fot. Jarosław Blaminsky.
![]() "World of drops - lady in white", fot. Jarosław Blaminsky.
![]() "World of drops - Yellow hat", fot. Jarosław Blaminsky.
![]() "World of drops - blue umbrella", fot. Jarosław Blaminsky.
![]() "World of drops - red throat", fot. Jarosław Blaminsky.
Jarosław Blaminsky – Urodziłem się w Olsztynie, obecnie mieszkam w Warszawie. W 2004 r. ukończyłem Projektowanie Graficzne na wydziale Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. Do niedawna zajmowałem się głównie fotografią muzyczną i dokumentowaniem występów polskich artystów. W 2013 r. powróciłem do realizacji własnych projektów fotograficznych. Wieczorami bawię się fotografią rozbijających się kropel w najróżniejszych połączeniach i wariacjach, przy sprzyjającej pogodzie powracam na podwarszawskie łąki do ulubionej makrofotografii.
Autor już od 2008 r. eksperymentuje z fotografią kropli. W nagrodzonej serii pokazał z bliska niezwykły moment, którym spadające krople zderzają się z taflą cieczy tworząc abstrakcyjne wzory. Dosyć ciasne kadrowanie utwierdza wrażenie „bliskości” fotografowanej sytuacji. Mimo zastosowania różnych cieczy, różnych kolorów i różnego sposobu oświetlenia, udało się zachować spójność we wszystkich nadesłanych zdjęciach. Pan Jarosław sprowadził z USA specjalne urządzenie przeznaczone do fotografowania szybko poruszających się przedmiotów, takich jak pociski przeszywające przedmioty. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu tego wynalazku mógł kontrolować wielkość kropel i częstotliwość ich spadania. Oświetlenie stanowiły cztery lampy Yong Nuo 560 wyposażone w filtry barwne. Eksperymentując z różnymi cieczami i ustawieniami udało się stworzyć zapadającą w pamięć serię. — Mimo zastosowania zaawansowanego sprzętu trudno mówić o powtarzalności takiego czy innego efektu — mówi autor. — Zmiana wartości o choćby 1 milisekundę wpływa na końcowy efekt pracy. Wystarczy, że minimalnie zmieni się ciśnienie w zbiorniku z płynem lub gęstość albo opóźnienie błysku, a efekty wychodzą zupełnie inne niż oczekujemy.
data dodania: 29-08-2013
godzina dodania: 16:34
odsłon: 11741 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Test Nikkora Z 35 mm f/1,2 S - do subtelnych nieostrości 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował między innymi super jasny, pełnoklatkowy obiektyw Nikkor Z 35 mm f/1,2 S. Od tego dnia można szerzej rozmywać świat bawiąc się w wysublimowane nieostrości. W marcu, ten dość dużych wymiarów obiektyw, zagościł w naszej redakcji, dzięki czemu powstał jego test w zestawieniu z Nikonem Z7II... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |