Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300252,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Olympus OM-D E-M5 Mark III - kompaktowy, lekki, uszczelnieny, 4K - wszystko, czego potrzebujesz
17 października 2019 roku Olympus zaprezentował aparat OM-D E-M5 Mark III. To lekki i kompaktowy bezlusterkowiec wyposażony w innowacyjne technologie tej marki. Olympus OM-D E-M5 Mark III został zaprojektowany z myślą o entuzjastach fotografii i średnio zaawansowanych fotografujących.
OM-D E-M5 Mark III to lekki i kompaktowy bezlusterkowiec wyposażony
w innowacyjne technologie Olympus. Aparat został zaprojektowany z myślą
o entuzjastach fotografii i średnio zaawansowanych użytkownikach. E-M5
Mark III jest uszczelniony, ma precyzyjny AF, wydajną stabilizację oraz
wszechstronne funkcje gwarantujące doskonałą jakość obrazu – z pewnością
docenią ją zarówno fotografowie, jak i filmowcy. W połączeniu
z obiektywami M.Zuiko PRO system E-M5 Mark III nadal zachowuje
niewielkie wymiary, dzięki czemu można mieć go zawsze przy sobie.
Zaawansowane technologie, ergonomia, uszczelniony korpus – wysoka jakość obrazu w każdych warunkach
Wszystkie podzespoły OM-D E-M5 Mark III zostały zminiaturyzowane, aby stworzyć najmniejszy, najlżejszy i najbardziej kompaktowy aparat w swojej klasie. E-M5 Mark III wyposażono w matrycę 20,4 MP Live MOS, szybki procesor obrazu TruePic VIII (stosowany w OM-D E-M1 Mark II) oraz nowy, wbudowany 5-osiowy system stabilizacji.
Zastosowanie znakomitego procesora obrazu oraz nowych algorytmów przetwarzania obrazu pozwoliło zmniejszyć poziom szumów przy wysokim ISO, a także ograniczyć niekorzystne zniekształcenie na krawędziach kadru.
Ponieważ konstrukcja E-M5 Mark III jest odporna na pył, zachlapania oraz mróz, aparat świetnie sprawdza się w każdych warunkach pogodowych1.
Filtr ultradźwiękowy SSWF (Super Sonic Wave Filter) skutecznie usuwa kurz i zabrudzenia z matrycy, wibrując z prędkością ponad 30 000 drgań na sekundę przy każdym włączeniu bezlusterkowca.
Dobrze wyprofilowany, gumowy element obudowy umieszczony pod kciukiem oraz większy, wygodniejszy grip gwarantują jeszcze lepszą ergonomię.
Szybki i precyzyjny, 121-punktowy, krzyżowy AF
OM-D E-M5 Mark III, tak jak OM-D E-M1 Mark II, został wyposażony
w 121-punktowy, krzyżowy AF z detekcją fazy na matrycy. Bezlusterkowiec szybko i precyzyjnie ustawia ostrość, nawet jeśli zdjęcia wykonywane są przy zastosowaniu jasnego obiektywu. Udoskonalony algorytm zapobiega nieoczekiwanej zmianie punktu ostrości podczas fotografowania obiektów znajdujących się w różnej odległości od obiektywu.
Sekwencyjne fotografowanie z prędkością do 10 kl./s w trybie śledzenia AF / AE umożliwia uchwycenie przemieszczających się obiektów – np. w trakcie wykonywania zdjęć sportowych lub fotografowania dzikiej przyrody. Algorytm śledzenia ruchu pobiera informacje z podglądu na żywo i zapisanych zdjęć, dzięki czemu skutecznie śledzi nagłe zmiany położenia fotografowanego obiektu oraz zmianę prędkości, z jaką porusza się dany obiekt.
Dzięki mechanizmowi MSC (Movie & Still Compatible) aparat z obiektywem M.Zuiko ustawia ostrość niemal bezszelestnie.
Nowa, kompaktowa wbudowana 5-osiowa stabilizacja obrazu
W oparciu o analizę obrazu i na podstawie informacji o drganiach aparatu pobieranych z czujnika żyroskopowego o wysokiej czułości, procesor TruePic VIII precyzyjnie kontroluje jednostkę IS i pozwala uzyskać skuteczność do 5,5 EV2. Gdy wbudowana stabilizacja obrazu współpracuje ze stabilizacją optyczną w obiektywach3 za pomocą funkcji Sync IS, aparat OM-D E-M5 Mark III zapewnia aż 6,5 EV4.
Wszechstronne funkcje oraz zaawansowane tryby Live Composite
OM-D E-M5 Mark III w trybie Live Composite nakłada na siebie wiele zdjęć wykonanych przy tym samym czasie otwarcia migawki i łączy tylko jaśniejsze sekcje, by zarejestrować smugi światła. Funkcja ta przeciwdziała prześwietleniu ujęcia, z którym mamy do czynienia przy długim czasie ekspozycji. Efekty można śledzić na bieżąco na ekranie aparatu.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pelnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024