Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300557,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Panasonic LUMIX G90 – fotografowanie i filmowanie w 4K dla każdego
5 kwietnia 2019 r. Panasonic zaprezentował aparat bezusterkowy LUMIX G90 – łatwy w obsłudze i przeznaczony dla użytkowników będących w ciągłym ruchu, wyposażony w szereg funkcji przydatnych zarówno przy fotografowaniu, jak i nagrywaniu filmów. Na szczególną uwagę w nowym modelu zasługuje podwójny, 5 osiowy stabilizator obrazu Dual I.S.2 i szybko działający i skuteczny system AF.
Dysponując matrycą Digital Live MOS o rozdzielczości 20,3 mln pikseli, najnowocześniejszym procesorem obrazu Venus Engine oraz podwójnym, 5 osiowym stabilizatorem obrazu Dual I.S. 2, model Lumix G90 może rejestrować rozmaite sytuacje w różnej scenerii.
Jego pyło- i wodoszczelna konstrukcja zewnętrzna została zmodyfikowana w celu zwiększenia komfortu użytkowania i obsługi jedną ręką. Połączenie zintegrowanego wizjera LVF (Live Viewfinder) OLED i tylnego wyświetlacza OLED o przekątnej 3 cali umożliwia rejestrowanie obrazów pod dowolnym kątem.
G90 może nagrywać filmy w jakości 4K i Full HD z różną liczbą klatek na sekundę oraz z wykorzystaniem zewnętrznych urządzeń rejestrujących. Aparat ma również złącze słuchawkowe 3,5 mm typu jack i nowo dodane gniazdo słuchawkowe.
Podobnie jak w przypadku innych aparatów LUMIX opcja 4K Photo pomaga w uchwyceniu ulotnych chwil dzięki takim funkcjom, jak Sequence Composition czy Auto Marking.
Funkcje łączności Bluetooth i Wi-Fi upraszczają udostępnianie treści, a możliwość ładowania przez złącze USB przydaje się między innymi w podróży.
Na zdjęciu znajduje się model przedprodukcyjny. fot.K.Patrycy
Wysoka jakość zdjęć i wyjątkowo szybki autofokus
Matryca Digital Live MOS o rozdzielczości 20,3 mln pikseli bez filtra dolnoprzepustowego rejestruje maksymalną liczbę szczegółów. Dzięki procesorowi obrazu Venus Engine zdjęcia są naturalne, realistyczne i wyróżniają się szerokim zakresem dynamicznym.
LUMIX G90 wyposażony jest także w układ 5 osiowej podwójnej stabilizacji obrazu Dual I.S. 2, który łączy optyczną stabilizację obrazu (OIS) ze stabilizacją obrazu w korpusie (BIS), kompensując wszelkie ruchy aparatu podczas wykonywania zdjęć ze skutecznością 5 EV. 5-osiowa podwójna stabilizacja obrazu działa zarówno przy fotografowaniu, jak i wideofilmowaniu, w tym w jakości 4K, pozwalając uzyskać obraz pozbawiony wszelkich zakłóceń.
Aparat ma bardzo szybki system AF (0,07 s) wraz z opcją wykonywania zdjęć seryjnych przy częstotliwości 9 kl./s (AF-S) lub 6 kl./s (AF-C), który ułatwia uzyskiwanie ostrych ujęć nawet wyjątkowo szybko poruszających się obiektów. Dzięki zastosowaniu technologii DFD (Depth From Defocus) aparat G90 potrafi śledzić przemieszczające się obiekty, a użytkownik może zmienić ustawienia czułości tak, aby autofokus idealnie dostosował się do danego obiektu.
Jedną z funkcji powiązanych z autofokusem jest wykrywanie twarzy i skupianie się na oczach. Dostępne są również inne tryby, takie jak Pinpoint AF (autofokus punktowy), który koncentruje się na małych obszarach, Low Light AF, zoptymalizowany pod kątem niższych poziomów oświetlenia, czy Custom Multi AF, dzięki któremu użytkownik może wybrać własne obszary wykrywania spośród 49 dostępnych segmentów. Do ręcznej regulacji ostrości służy opcja precyzyjnego ustawiania zakresu ostrości na ekranie aparatu (Focus Peaking).
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024